Web Sürümüne Geç

Ata sporunda bir Japon

Salı 17.08.2010 10:34

Japonya'nın grekoromen stil 55 kiloda milli güreşçisi Ryo Minemura, 2012 olimpiyatları hazırlıkları için Türkiye'yi seçti.

Şampiyon Güreşçiler Spor Kulübü Yöneticisi Ensar Kurt, yaptığı açıklamada, kilosunda Asya şampiyonu da olan güreşçinin haftada 5 gün süreyle kendi güreşçileriyle antrenmanlara katılacağını belirterek, ''Japon güreşçi 2 ay süreyle Ankara'da Şampiyon Güreşçiler Kulübü güreşçileriyle hem 2012 Olimpiyatları hazırlıklarını sürdürecek, hem de bu sezon Türkiye Güreş Ligi'nde kulübümüz adına grekoromen 55 kiloda güreşecek. Bir Japon güreşçinin bizim güreşçilerle antrenmanlara katılması, eksiklerimizi görmemiz bakımından da bir avantaj'' diye konuştu.

Japonya'nın grekoromen 55 kiloda Asya şampiyonu güreşçisi Ryo Minemura ise Türkiye'nin özellikle grekoromen stilde dünyada söz sahibi olduğunu ifade ederek şöyle konuştu:

''Burada şampiyon güreşçilerle antrenman yapıyorum. 2012 Olimpiyatlarına hazırlık amacıyla hem taktik, hem de teknik bakımdan kendimi geliştiriyor ve performansımı artırıyorum. Türkiye özellikle grekoromen stilde Japonya'dan çok daha iyi, çok daha üst düzeyde olduğu için burayı tercih ettim.''
Minemura, Türkiye'de en çok beğendiği güreşçinin de gençlerde Avrupa ve dünya, büyüklerde ise Avrupa şampiyonu olan grekoromen 120 kilo güreşçisi Rıza Kayaalp olduğunu sözlerine ekledi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN