Web Sürümüne Geç

  Özel sporcular Afrika yolcusu

  Çarşamba 18.08.2010 13:39

  Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu’na bağlı özel sporcular, 21 Ağustos – 12 Eylül 2010 tarihleri arasında Güney Afrika’nın Limpopo kentinde gerçekleştirilecek INAS-FID DÜNYA ZİHİNSEL ENGELLİLER FUTBOL ŞAMPİYONASI’na katılıyor.

  Dünya Şampiyonası'nda evsahibi Güney Afrika, Almanya, Macaristan, Suudie Arabistan, Polonya, Mısır, Japonya, Brezilya, Meksika, Arjantin, Güney Kore, Portekiz, Nijerya, Hollanda ve Fransa olmak üzere toplam 16 ülke yer alıyor. D Grubu'nda mücadele edecek olan Milli Takımımızın rakipleri ise Almanya, Brezilya ve Nijerya.

  Milli Takım kafilemiz; Kenan Malkoç (Kafile Başkanı-Kocaeli Gençlik ve Spor İl Müdürü), M. Abdullah Tuncay (İdareci-Federasyon Başkanı Vekili), Suat Öztin (İdareci-Federasyon Genel Sekreteri), Aynur Çiçek (Fizyoterapist-Tercüman), Samet Öncül (Milli Takım Antrenörü), Mustafa Demirdağ (Milli Takım Antrenörü), Tuğsal İskender (Masör) ve sporcularımız Serdar Bomba (Aydın Atatürk İÖO ve İş Okulu Spor Kulübü), İsmail Sarı (Denizli Çamlık İÖO ve İş Okulu Spor Kulübü), Özgür Topal (Kocaeli Yenidoğan Spor Kulübü), Hakan Tunç (Ankara Milli Piyango İş Okulu Spor Kulübü), Mustafa Tıkız (İstanbul Eram Fatih İÖO ve İş Okulu Spor Kulübü), Ahmet Ramoğlu (İstanbul Eram Fatih İÖO ve İş Okulu Spor Klb), Barış İncedemir (Zonguldak), Vahdet Akagündüz (İzmir Altay Spor Kulübü), Çayan Kurnaz (İzmir Altay Spor Kulübü), Murat Tatçı (İzmir Altay Spor Kulübü), Murat Karataş (Malatya Turgut Özal Özel Çocuklar Sp. Klb.), Ceyhun Eyüpoğlu (Trabzon Karşıyaka Spor Kulübü), Adem Kaya (İstanbul Kazım Beyaz İş Okulu Spor Kulübü)'dan oluşuyor.

  Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Tarık Bitlis, Türkiye'yi Dünya Futbol Şampiyonası'nda temsil etmenin gururunu yaşadıklarını belirterek "Milli Takımımızın spor kıyafetleri için Lescon Spor, uçak biletleri için THY, Şampiyona katılım ücreti ve giderleri için Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü, Türkiye Paralimpik Komitesi Başkanlığı ve Futbol Federasyonu destek verdi. Federasyonumuza katkılarından dolayı Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, Türkiye Milli Paralimpik Komitesi Başkanı Yavuz Kocaömer ve ekibine, Lescon Spor Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Erbay ve ekibine, THY ve Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener'e teşekkürü bir borç bilirim. Zihinsel Engelliler Futbol Milli Takımımız üzerine düşen görevi başarı ile tamamlayarak ülkemizi en iyi şekilde temsil edecektir." dedi.

  Resmi Açılış Töreni, 22 Ağustos Pazar günü gerçekleştirilecek olan Zihinsel Engelliler Dünya Futbol Şampiyonası'nda Milli Takımımız, ilk maçını 25 Ağustos Çarşamba günü Almanya, ikinci maçını 28 Ağustos Cumartesi günü Nijerya ve üçüncü maçını ise 31 Ağustos Salı günü Brezilya ile oynayacak.
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN