Contador'da korkunç şüphe

Perşembe 30.09.2010 16:39

İspanyolların dünyaca ünlü bisikletçisi Alberto Contador, geçen temmuz ayında yapılan ve kazandığı Fransa turunda doping yaptığı şüphesiyle Uluslararası Bisiklet Federasyonu (UCI) tarafından tedbir amacıyla geçici bir süreyle yarışlardan men edildi.

Fransa bisiklet turu sırasında, 21 Temmuz tarihinde yapılan doping kontrolünün sonucunda, kanında doping sınıfına giren Klenbuterol maddesine rastlanan Contador, Madrid'de düzenlediği basın toplantısında "tamamen temiz ve suçsuz olduğunu" savunup, iddiaları yalanladı. Ağlamaklı bir ses tonuyla çok üzgün olduğunu söyleyen Contador, Klenbuterol maddesinin yarış günlerinde yediği bir sığır etinden geçmiş olabileceğini ifade etti. Contador, etin İspanya'dan Fransa'ya getirildiğini ve etten kalan hiçbir parça bulunmadığından, kimse hakkında suçlama yapamayacağını kaydetti.

UCI'nin 24 Ağustos'ta kendisine bilgi verdiği anlatan İspanyol bisikletçi, "1,5 aydır telefonlar ve mesajlar alıyorum ama hiçbir şey anlamıyorum. Bu tamamen bir hata. Ben sonuna kadar hakkımı arayacağım. Hiçbir zaman saklanmayacağım, her zaman herkesle bu konuyu konuşabilirim. Ne sorulursa sorulsun, hepsine cevap vereceğim" dedi.

Bisiklet sporunun son yıllarda sürekli olarak dopingle anılmasının "sosyal bir problem" olduğunu kaydeden Contador, "Bisiklet sporunun inandırıcılığı tekrardan yükselmeye başlamıştı, ancak bu olayla bisiklet sporunun imajı yeniden ayaklar altına alınacak" şeklinde konuştu. "Fransa turunda benim elde ettiğim başarı hakkında şüphesi olanlar, beni şu anda endişelendirmiyor" diyen Contador, "Bir an önce gerekli tüm testlerin yapılmasını, üzerindeki bu lekenin temizlenmesini ve tekrardan yarışlara dönmeyi umduğunu" ifade etti.

Etiketler Alberto Contador
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN