"Mesut'u desteklemiyorum"

Çarşamba 06.10.2010 14:20

A Milli Takım'ın Bayern Münih'te forma giyen futbolcusu Hamit Altıntop, Mesut Özil'in Türkiye yerine Almanya Milli Takımı'nı tercih etme kararına saygı duyduğunu, ancak kendisini desteklemediğini, Mesut'un Real Madrid'e transferinde Almanya Milli Takımı'nda oynamasının çok büyük rolü olduğunu söyledi.

Berlin'de 8 Ekim Cuma günü Euro 2012 elemelerinde oynanacak Almanya-Türkiye maçından önce Alman Süddeutsche Zeitung gazetesine açıklamada bulunan Hamit Altıntop, Mesut'un da aralarında bulunduğu yabancı kökenli oyunculardan oluşan Dünya 3'üncüsü Almanya Milli Takımı'nın ''başarılı bir entegrasyonun simgesi olduğu fikrine katılmadığını'' söyledi.

''Futbol bazen bir duygu meselesidir, ama genellikle iştir. Ben hoşgörülü bir insanım ve Mesut'un tercihine saygım var, ancak onu desteklemiyorum'' ifadesini kullanan Hamit Altıntop, ''Almanya Milli Takımı'nda oynadığı için Mesut'un arkasında lobi var. Mesut'un transfer piyasasındaki değeri büyük ve daha fazla kazanıyor. Türkiye'yi seçseydi Dünya Kupası'nda oynayamazdı ve Real Madrid'e transfer olamazdı. Konu bu kadar basit'' diye konuştu.

Hiçbir zaman Almanya Milli Takımı'nda oynamayı düşünmediğini söyleyen Hamit, ''Almanya'ya çok şey borçluyum. Burada çok şey öğrendim, bana fırsat verildi, ancak ailem Türkiye'den geldi ve ben Türk'üm'' dedi.Yükleniyor
BİZE ULAŞIN