"Tek amacımız kazanmak"

Çarşamba 06.10.2010 15:38

2012 Avrupa Futbol Şampiyonası Eleme Grubu'nda sahasında Türkiye ile karşılaşacak Almanya'da, Türk asıllı oyuncu Mesut Özil, karşılaşmada motivasyonunun yüksek olacağını ve amaçlarının kazanmak olduğunu söyledi.

Alman Milli Takımı sponsoru olan Mercedes Benz'in Berlin'deki bayisinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Mesut, Türkiye'ye karşı önemli bir maç oynayacaklarını anlatarak, ''Arkadaşlarıma karşı oynayacağım. Motivasyonum yüksek olacak. Amacımız maçı kazanmak'' dedi.

Futbolculardan Mesut Özil ve Philipp Lahm basın toplantısında Türk ve Alman gazetecilerin maça ilişkin sorularını yanıtladı.

Mesut, Türkiye'ye karşı oynamaktan mutlu olacağını dile getirerek, Yenmek için her şeyi yapacağız. Türk Milli Takımı'ndaki bazı oyuncularla iletişimdeyim. Onlarla oynamaktan mutluluk duyarım. 3. nesil bir Türküm. Almanya'da doğdum ve büyüdüm. Almanya için oynamaktan gurur duyuyorum. Başka milli takımda oynamak benim için sözkonusu değildi'' diye konuştu.

Alman Milli Takımı'nda herkesin kendisine destek olduğunu belirten Mesut, şöyle devam etti:

''Almanya için oynamaktan çok gururluyum. Herkes bana destek veriyor. Çocuklar ve gençler beni örnek olarak görüyor. Her iki tarafın birbirlerine dostane davranması önemlidir. Nuri Şahin'in durumunu olumlu görüyorum. Şu anda iyi durumda. Ligde de iyi oynuyor. Arda'yı televizyondan tanıyorum. Çok yetenekli. Nuri oynarsa sevinirim. Türk Milli Takımı'nda, Bundesliga'da oynayan futbolcular var. Onun dışında Tuncay ve Aurelio gibi oyuncuları tanıyorum. Güçlü bir takım. Türkiye ile oynamaktan dolayı sevinçliyim.''

Basın toplantısında teknik direktör Guus Hiddink ile ilgili bir soruya da Mesut, ''Hiddink iyi bir antrenör. Takımı iyi hazırlandığına inanıyorum. Türkiye'nin güçlü bir takımı var. Hedefimiz 3 puan. Bunun için elimizden geleni yapacağız'' değerlendirmesini yaptı.

Karşılaşmada gol atması durumunda sevinç yaşayıp, yaşamayacağı ile ilgili bir soruya başarılı futbolcu Mesut, ''Gol atarsam, tabii ki aniden tepki vereceğim. Bakalım'' şeklinde yanıt verdi.

Milli marşlar okunurken, nasıl davranacağının sorulması üzerine de Mesut, ''Milli marşlar okunurken, maça konsantre olup, maçı düşüneceğim'' dedi.

Mesut, bir gazetecinin, ''Alman Milli Takımı'nı değil de Türk Milli Takımı'nı seçseydin, Real Madrid'de oynayabilir miydin'' şeklindeki sorusuna, ''Hiç düşünmedim. Zaten başka bir milli takımda oynamak benim için sözkonusu değildi. Dünya Kupası'ndaki oyunum Real Madrid'de oynamamı sağladı'' diyerek cevap verdi.

Alman Milli Takım Kaptanı Philipp Lahm da basın toplantısında, şunları söyledi:

''Hamit ile sohbet ettik. Maçla ilgili konuştuk. Türkiye'nin maçı ilgiyle takip ettiğini söyledi. Zor olacağını biliyoruz. Maça çok sayıda Türk taraftar gelecek. Birbirlerine iyi davranmalarını bekliyoruz. Cuma günü iyi bir futbol festivali yaşanacak. Türk Milli Takımı'nın çok iyi oyuncuları var. Takım ruhu önemlidir. Türkiye çok iyi takım. Emre gibi aksiyonları olan oyuncuları var.''

BIERHOFF'UN GÖRÜŞLERİ
Alman Milli Takım Menajeri Oliver Bierhoff da basın toplantısında, Türkiye ile Berlin'de yapacakları maçın deplasman karşılaşması olmaması için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.

Bierhoff, Türk ve Alman gazetecilerin çeşitli konulardaki sorularını yanıtladı. Türkiye ile önemli bir maç yapacaklarına dikkati çeken Bierhoff, ''Bu nedenle çok mutluyum. Dünya Kupası'ndaki başarımızı devam ettirmek istiyoruz. Zorlu bir maç bizi bekliyor. Deplasman maçı olmasın diye elimizden geleni yapıyoruz'' dedi.

Bierhoff, sözlerini şöyle tamamladı:

''Önemli olan iyi bir atmosferin olması. Türkler coşku yaymayı biliyorlar. Türkler futbolu çok seviyorlar. Onlar hangi statta bu maçı oynasaydı, yine gelirlerdi.

Mesut ve Serdar'ın Alman Milli Takımı'nı seçmesinden mutluyum. İki ülke arasında, futbolcular hangi milli takımda oynayacak mücadelesi var. Bizler Almanya için karar vermelerini istiyoruz. Hiddink, bizi bilen ve takımını iyi oynatan bir teknik direktör. Türklere karşı iyi bir oyun sergileyeceğiz.''Etiketler Mesut Özil
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN