Almanlardan Türkçe başlık

Cumartesi 09.10.2010 11:50

Alman basını, Almanya'nın Türkiye'yi 3-0 yendiği karşılaşmada, Mesut Özil'in Türk Milli Takımına attığı gole fazla sevinemediği konusunda ortak görüş belirtti.

Bild gazetesinin internet sayfasında Türkçe olarak ''Üzülme Türkiye'' başlığıyla yer alan haberde, Olimpiyat stadında bulunan yaklaşık 40 bin Türk seyircinin ıslıkları nedeni ile Mesut Özil'in maça tutuk başladığı, ancak ikinci yarıda Dünya kupasındaki oyununu sergileyerek durumu 2-0 yapan golü attığı ifade edildi.

Golü attıktan sonra Mesut'un sanki utandığı görüşüne yer verilen haberde, Mesut'un golden sonra kısaca bir gülümsediğini ve kollarını açmakla yetindiği kaydedildi.

Focus dergisinin internet sayfasında, ''Almanya Berlin'de deplasman zaferini kutluyor'' başlığıyla verilen haberde de, Alman Milli Takımı Teknik Direktörü Joachim Löw'ün, ''Çok memnunum, takım inanılmaz bir irade sergiledi. Bu bizim için bir deplasman oyunuydu. Çok zorlu bir maçtı'' şeklinde konuştuğu belirtildi.
''Der Spiegel'' dergisinin internet sayfasında ''Klose'nin çifte golü Türkiye'ye karşı zaferi garantiledi'' başlığıyla verilen haberde, Mesut'un da golü attıktan sonra sanki sevinmek istemezmiş gibi davrandığı, bu nedenle kısaca gülümsediği, takım arkadaşlarının da kendisini kucakladığı ifade edildi.

Spor dergilerinden Kicker'in internet sayfasında da, ''Üst direk, direk, Klose, gol'' başlığıyla verilen haberde, Klose'nin ilk golünden sonra, Türk kökenli olduğuna vurgu yapılan Mesut'un 2. golü atarak Alman Milli Takımının zaferini garantilediği belirtildi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN