"Hiddink Almanya'da yine kaybetti"

Cumartesi 09.10.2010 17:48

Türkiye'nin, 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası grup elemelerinde dün Almanya karşısında aldığı 3-0'lık yenilgiye Hollanda basını geniş yer ayırdı.

''Guus Hiddink Almanya'da yine kaybetti'' başlığını kullanan ülkenin en yüksek tirajlı gazetesi Telegraaf, Hollandalı teknik direktörün Berlin'de ağır bir gece yaşadığını yazdı.

Mesut Özil'e de ayrı bir paragraf açan Telegraaf, Almanya'yı büyük oranda Bayern Münihli futbolcuların sırtladığına işaret etti. Gazete, Hiddink'in maç sonunda yaptığı yorumlara da yer verdi.

ANP Haber Ajansı ise Mesut Özil'i ön plana çıkardı. ''Alman-Türk Özil, Hiddink'in Türklerini yendi'' başlığını tercih eden ajans, Hiddink'in, yenilginin yanı sıra sakatlanan Mehmet Aurelio'yu da kaybettiğine değindi.
Yenilgiyi ''Almanya Türkleri dövdü'' başlığıyla veren NOS televizyonu ise Guus Hiddink'in Almanya karşısında sürpriz yapamadığına işaret etti. Berlin'de Türkiye'yi yaklaşık 30 bin taraftarın desteklediğini belirten NOS, Mesut Özil'in attığı golden sonra sevinmediğine de dikkati çekti.
Etiketler Hollanda, Hiddink
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN