Spor salonunda yağmur skandalı

Pazar 10.10.2010 13:25

Sivas'ta Teledünya Türkiye Kupası Erkekler Birinci Etap Eleme Turu'nda Çankaya Belediye Anka Spor ile Keşan Gençlik Spor arasında oynanan maç, çatıdan akan yağmur suyunun salona damlaması nedeniyle bir süre durdu.

Teledünya Türkiye Kupası Erkekler Birinci Etap Eleme Turu (B) Grubu'nda, Sivas 4 Eylül Spor Salonu'nda Çankaya Belediye Anka Spor ile Keşan Gençlik Spor karşılaştı.

Müsabakanın üçüncü setinde Keşan Gençlik Spor'un bulunduğu bölüme aralıklarla çatıdan akan yağmur suyunun damladığı görüldü. Maç esnasında verilen molalarda görevliler suyun damladığı bölgeyi temizledi. Yağışın artması üzerine çatıdan damlayan su da sıklaştı. Bunun üzerine 11-11 devam eden karşılaşma durduruldu. Görevliler bu bölgeyi temizledi. Ancak çatıdan gelen akıntı sürünce buraya bir örtü serildi. Bu sırada her iki takımın sporcuları da ısınma hareketi yaptı. Damlayan suyun aktığı bölgeye daha sonra görevliler bir kova yerleştirdi. Çatıdan damlayan su, bir süre kovada birikti.

Bu arada hakemler ile her iki takımın yetkilileri, federasyon temsilcileri ve diğer görevliler bir süre görüştü. Karşılaşmanın ilk setini 25-23, ikinci setini 25-14 önde tamamlayan Çankaya Belediye Anka Spor takımı, çatıdan akan suyun kendi bölgelerine damlamamasına rağmen, rakibiyle yer değiştirebileceğini bildirdi.

Bunun üzerine takımlar yer değiştirdi. Yapılan görüşmelerin ardından karşılaşmanın devam etmesine karar verildi.

Temizlik çalışmalarından sonra salonun ortasına konulan kova da alınarak, müsabaka kaldığı yerden başlatıldı.

Son seti de 25-20 alan Çankaya Belediye Anka Spor karşılaşmadan 3-0 galip ayrıldı. Grup maçları salonda yarın oynanacak Keşan Gençlik-4 Eylül Belediye Spor ve Galatasaray-Çankaya Belediye Anka Spor müsabakaları ile sona erecek.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN