Chilavert'e suçlama

Salı 19.10.2010 11:55

Paraguay Milli Takımının eski kalecilerinden Jose Luis Chilavert, transferlerle ilgili bir tartışmada Arjantinli menajer Pablo Seijas'ı dövmekle suçlanıyor.

Seijas, Paraguay'ın Asuncion radyosuna yaptığı açıklamada, Chilavert'in kendisinden Arjantinli oyuncular Rolando Zarate'nin Meksika'ya ve Sebastian Romero'nun Yunanistan'a transferi nedeniyle para istediğini ve bu isteği kabul edilmeyince kendisini dövdüğünü söyledi. Seijas, Chilavert hakkında dava açacağını da belirtti.

Chilavert ile 2006'da Paraguaylı Emilio Martinez'in Meksika'ya transferi için işbirliği yaptıklarını ve kendisine o dönemde 25 bin dolar komisyon verdiğini anlatan Seijas, daha sonra Chilavert ile hiç çalışmadığını belirtti.

2002 Dünya Kupası'nda Paraguay'ın kalesini koruyan Chilavert ise Seijas'ın kendisine hakaret ettiğini söyledi.

Chilavert, ''Seijas'ın Zarate ve Romero'nun transferleri nedeniyle bana borcu var. Bana açlıktan ağzı kokan Paraguaylı dedi. Buna izin veremezdim'' diye konuştu.

Oynadığı takımlarda penaltı ve serbest vuruşlardan attığı gollerle tanınan, 2004'te futbolu bırakan Chilavert'in 8'i milli takımda, toplam 62 golü bulunuyor.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN