Belçika'dan Türkiye'ye büyük müjde

Perşembe 07.04.2011 16:32

Türkiye’nin Avrupa Şampiyonası Grup Elemelerindeki bir numaralı rakibi olan Belçika’nın başı büyük belada.

3 Haziran'da hayati bir maçta karşı karşıya geleceğimiz Belçika'nın süper ligi Jupiler Lig'de yer alan kulüpler, federasyonun uyguladığı play-off sistemine itiraz ederek üst mahkemeye başvurdu. Bunun üzerine UEFA harekete geçti.

Konuyla ilgili olarak UEFA Başkanı Michel Platini'nin gelecek hafta içinde Brüksel'e giderek Belçika Futbol Federasyonu yetkilileriyle bir araya geleceği bildirildi.

Platini'nin "Futbol maçlarının sonuçlarının mahkemede belirlenmesini sevmedim" diyerek bu sistem üzerinde devam edilmesi durumunda Belçika Futbol Federasyonuna ceza vermeyi düşündüğü ortaya çıktı.

Platini'nin yakın çalışma arkadaşlarından birisi ise Belçika'nın La Derniere Heure gazetesine verdiği demeçte, Play-off sistemi nedeniyle ortaya çıkabilecek karışıklık nedeniyle, Belçika'ya ceza verilmesini istediğini ifade etti.

Belçika'nın ceza alması durumunda, Avrupa Şampiyonası'nı ve UEFA Kupalarından men edilme riskiyle karşı karşıya kalacağı bildirildi.

La Derniere Heure gazetesi UEFA Yüksek Kurulu'nun, Belçika'daki futbolun sonuna gelindiğini, müdahalenin kaçınılmaz olduğunu yazdı. Büyük kulüpler kendi iç meselelerini bir an önce çözmezse bu işin daha da büyüyeceği bildirildi.

Selçuk Tekatlı / Belçika

Etiketler Michel Platini
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN