Trafikte bisiklete saygı

Cumartesi 09.04.2011 13:46

Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, 24 Nisan-1 Mayıs tarihleri arasında düzenleyecekleri 47. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nu, ''Trafikte bisikletliye saygı'' sloganıyla yapacaklarını söyledi.

Başkan Müftüoğlu toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye'de bisiklete ilginin her geçen gün arttığını ifade ederken, bununla birlikte bisiklet sürücülerinin yaşadıkları sıkıntıları göz ardı edemeyeceklerini vurguladı.
Türkiye'de insanların gün geçtikçe bisiklete daha fazla bindiğini anlatan Emin Müftüoğlu, ''Ancak, özellikle bisiklet sürücülerinin trafikte yaşadığı sıkıntılar bulunuyor. Bununla ilgili bir kampanya yapacağız. Bu yıl ülkemizde bisiklet kazaları oldu. Nedeni de motorlu taşıt sürücülerinin bisiklet kullananlara saygı göstermemeleri. Bu nedenle Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nu 'Trafikte bisiklete saygı' sloganıyla yapacağız. Amacımız bisikletin trafiğin bir parçası olduğu konusunda insanların bilinçlendirilmesi'' diye konuştu.

İLK DEFA TÜRK TAKIMLARI YARIŞACAK

Başkan Müftüoğlu, Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nda bu yıl ilk kez iki Türk takımının profesyonel olarak yarışacağını söyledi.

Manissapor ile Konya Torku Şekerspor takımlarının yarışa katılacağını dile getiren Müftüoğlu, ''İki takımın da yabancı sporcuları var. İyi bir çalışma dönemi geçiriyorlar. Artık Türk takımlarının sporcuları da bu yarışmada boy göstermeye başladılar'' şeklinde konuştu.

Toplantıya katılan Manavgat Kaymakamı Hacı İbrahim Türkoğlu ise yaptığı konuşmada yarışla ilgili her türlü tedbiri aldıklarını belirtirken, Side Belediye Başkanı Abdulkadir Uçar da gelecek yıl beldelerinde inşa edecekleri 30 metrelik bulvarlarda muhakkak bir bisiklet parkurunun olacağını anlattı.

22 TAKIM 8'ER SPORCU İLE MÜCADELE EDECEK

47. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nda bu yıl 22 takım, 8'er sporcu ile mücadele edecek.

8 etapta gerçekleştirilecek önemli organizasyonda, sporcular toplam 1387 kilometrelik parkuru katedecekler.

TRT ve Eurosport kanallarından canlı olarak yayınlanacak turun etapları ise şöyle:
1. Etap İstanbul ''Avrupa'dan Asya'ya'' (24 Nisan)
2. Etap Kuşadası-Turgut Reis (25 Nisan)
3. Etap Bodrum-Marmaris (26 Nisan)
4. Etap Marmaris-Pamukkale (27 Nisan)
5. Etap Denizli-Fethiye (28 Nisan)
6. Etap Fethiye-Finike (29 Nisan)
7. Etap Tekirova-Manavgat (30 Nisan)
8. Etap Side-Alanya (1 Mayıs)
Etiketler Emin MÜFTÜOĞLU
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN