1 altın da Binay'dan

Perşembe 14.04.2011

Rusya'nın Kazan şehrinde devam eden Avrupa Halter Şampiyonası'nda dün Mete Binay, göğsümüzü kabarttı. Altın madalya sayımız 10'a yükseldi

TATARİSTAN'ın başkenti Kazan'da devam eden Avrupa Halter Şampiyonası'nda Türkiye'nin altın madalya yağmuru devam ediyor. Şampiyonanın ilk gününde 4, ikinci gününde 5 kez birincilik kürsüsüne çıkan Türkiye, dün de 69 kiloda Mete Binay'la altın madalya sayısını 10'a yükseltti. Avrupa Halter Şampiyonası'nın üçüncü günü akşam seansında, tüm sporcuların kaldırışları bittikten sonra podyuma çıkan Mete Binay, ilk hakkında kaldırdığı 151 kilo ile altın madalyayı garantiledi.

Hafif baygınlık geçirdi
İKİNCİ hakkında 154 kiloyu da başarıyla kaldıran Binay, son hakkında konsantre olamadığı 156 kiloyu geçemedi. Binay, silkmede rakiplerinin kilo yükseltmesi sonucu ilk hakkında 175 kilo denedi ama başarılı olamadı. Binay, bir dakika sonra yeniden podyuma geldi. Kaldırışı sırasında halter barını başının üzerine atamayan Binay, podyumda tansiyon düşmesine bağlı hafif bir baygınlık geçirdi. Binay aynı sorun nedeniyle 176 kiloyu da kaldıramadı.
Etiketler Türkiye, Mete Binay
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN