Elvan Dünya Şampiyonası'na katılmıyor

Perşembe 21.04.2011 11:38

Eski dünya rekortmeni milli atlet Elvan Abeylegesse'nin hamile olduğu ve eylül ayında da doğum yapacağı öğrenildi.

Üst üste çok yarış koştuğu için bu seneyi dinlenerek geçirmeyi planlayan milli atletin hamileliği nedeniyle dünya şampiyonasına katılmayacağı, en büyük hedefi olan olimpiyat oyunları hazırlıklarına ise kasım ayının sonlarına doğru başlayacağı belirtildi.

Elvan Abeylegesse, 25 Şubat 2011 tarihinde dünyaevine girmişti.

MEHMET TERZİ: ''ELVAN, SADECE DÜNYA ŞAMPİYONASINA KATILAMAYACAK.
ASIL HEDEFİMİZ 2012 LONDRA OLİMPİYATLARI''


Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi, milli atlet Elvan Abeylegesse'nin sonbaharda doğum yapıp, Dünya Atletizm Şampiyonası'na katılamayacak olmasıyla ilgili, ''Elvan, sadece dünya şampiyonasına katılamayacak, asıl hedefimiz 2012 Londra Olimpiyatları'' dedi.

Mehmet Terzi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 25 Şubat 2011 tarihinde Semeneh Debelie ile hayatını birleştiren Elvan Abeylegesse'nin yaz sonunda doğum yapacağını ve Güney Kore'nin Daegu kentinde Ağustos ayında düzenlenecek Dünya Atletizm Şampiyonası'na katılamayacağını söyledi.

Avrupa şampiyonu rekortmen milli atletin, Eylül ayında antrenmanlara yeniden başlayacağını belirten Terzi, ''Tüm dünyada bazı atletlerin yaptığı da bu. Doğumdan sonra vücut, yenilenmiş oluyor ve sporcular yarışmalara daha iyi hazırlanıyor, performansları da yükseliyor'' diye konuştu.

Kendileri açısından bir sorun bulunmadığını vurgulayan Terzi, ''Sporcumuzun durumundan haberimiz vardı, planlarımızı ona göre yapmıştık. Elvan bu seneyi es geçecek. En büyük hedefi de seneye de olimpiyatlarda madalya kazanmak. Sadece bir dünya şampiyonasına katılamayacak. Olimpiyatlarda başarılı olacağına inanıyorum'' ifadelerini kullandı.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN