Judo'da bronz kazandık

Pazar 24.04.2011 15:06

İstanbul'da gerçekleştirilen Avrupa Büyükler Bireysel ve Takımlar Judo Şampiyonası'nın dördüncü ve son gününde yapılan takım müsabakalarında Türkiye, 8 takımın mücadele ettiği bayanlarda bronz madalya kazandı.

Abdi İpekçi Spor Salonu'ndaki bayanlar bronz madalya mücadelesinde Türkiye, Rusya karşısına, 52 kiloda Aynur Samat, 57 kiloda Nazlıcan Özerler, 63 kiloda Selda Karadağ, 70 kiloda Buşra Katipoğlu, artı 70 kiloda da Gülşah Kocatürk ile çıktı.

52 kilo mücadelesinde Aynur Samat, Anna Kharitonova'yı sayıyla yenerek skoru 1-0'a getirdi.

57 kiloda Ekaterina Melnikova ile karşılaşan Nazlıcan Özerler, 2. dakikada sakatlık yaşadı. Hakem kararıyla yeniden başlayan mücadelede sakat sakat maça devam eden Özerler, ipponla mağlup oldu. Özerler, karşılaşmanın ardından adeta gözyaşına boğuldu.

63 kiloda Selda Karadağ, Veral Koval mücadelesinde, rakibine 4 ceza puanı aldıran Karadağ, karşılaşmadan galip ayrıldı ve durumu Türkiye adına 2-1'e getirdi.

70 kilo mücadelesinde Büşra Katipoğlu ile Daria Davydova karşı karşıya geldi. Katipoğlu, maçın son saniyesinde verdiği puanla mağlup oldu ve durum 2-2 oldu.

Bronz madalya mücadelesindeki son maçta, 70 kiloda Gülşah Kocatürk, Tea Donguzashvili ile karşılaştı. Eşitlikle biten normal sürenin ardından Gülşah Kocatürk, yuko puanıyla rakibini mağlup etti.

Böylece Rusya'yı 3-2 yenen Türkiye Bayan Judo Takımı, bronz madalya kazandı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN