Schumacher'den örnek davranış

Pazar 24.04.2011 11:34

Alman Milli Takımı ve Fenerbahçe'nin unutulmaz kalecilerinden Toni Schumacher, her yıl tatilini geçirdiği Antalya'nın Manavgat ilçesinde, engelli öğrencilerin yararına futbol turnuvası düzenledi.

Sorgun bölgesindeki Aldiana Otel'de bu yıl 14'üncüsü düzenlenen ve Alman turistlerin katıldığı turnuvada karşılaşmaların hakemliğini de yapan Toni Schumacher, karşılaşmalardan elde edilecek geliri Dr. Hüseyin Vural İlköğretim Okulu'ndaki engelli öğrencilere bağışlanacağını söyledi.

Renkli görüntülere sahne olan karşılaşmaların ardından toplanan 2 bin 730 Avro, Schumacher tarafından okul müdürü Mustafa Kurban'a teslim edildi. Turnuvanın ardından okulun animasyon ekibi, yaptıkları şovlarla engelli öğrencileri eğlendirdi.

Turnuvayı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın kutlandığı günlerde yapmanın kendilerine ayrı bir mutluluk verdiğini belirten Schumacher, Almanya ve Türkiye'deki engelli çocuklara yardım etmeye devam edeceğini ifade etti.

Gazetecilerin Fenerbahçe ile ilgili sorularını da yanıtlayan Schumacher, şöyle konuştu:
''Fenerbahçe'nin başında Aykut Kocaman'ın olması beni gururlandırıyor. Aykut, eskiden çok iyi bir santrfordu, şimdi ise büyük bir antrenör. Fenerbahçe büyük bir takım ve bu yıl şampiyon olacağını umut ediyorum. Fenerbahçe şu an büyük bir avantaj yakaladı.''
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN