Antalya'da boks şöleni

Pazartesi 25.04.2011 17:49

Antalya'da 24 – 30 Nisan 2011 tarihleri süresince devam edecek olan 1. Dünya Genç ve Yıldız Bayanlar Boks Şampiyonası başladı.

48 ülkenin katıldığı, dünya tarihinde ilki düzenlenecek olan 1. Dünya Genç ve Yıldız Bayanlar Boks Şampiyonası, Türkiye'nin ev sahipliğinde, Antalya'nın en modern spor salonu olan Kepez Spor Salonu'nda Pazar günü başladı.

24 Nisan Pazar günü saat 10:30'da Şampiyona'nın gerçekleşeceği Antalya Kepez Spor Salonu'nda, AİBA (Uluslararası Amatör Boks Birliği) Başkanı Sayın Dr. Ching-Kuo Wu, Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Sayın Eyüp Gözgeç ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Prof. Dr. Mustafa Akaydın'ın katılımıyla gerçekleşen basın toplantısının ardından Şampiyona'na açılış töreni başladı. Açılış seremonisi, Şampiyona'nın protokol isimlerinin konuşmaları ve açılış gösterisinin ardından 1. Dünya Genç ve Yıldız Bayanlar Boks Şampiyonası resmi olarak başlamış oldu.

24 Nisan'da düzenlenen karşılaşmalarda Bulgaristan ve Hindistan ile oynayan Türkiye; Neriman Istık ve Reyhan Çakır'ın performansı ile galip oldu. Kazakistan ile karşılaşma yapan Berna Aslan ise müsabakadan mağlup ayrıldı. Havva Satılmış Avustralya'ya, Merve Özge Arslan İrlanda'ya ve Serengül Bayrak Çin'e mağlup oldu.

25 Nisan boyunca düzenlenecek karşılaşmalarda Türk sporcular; İngiliz, Fransız ve Çin sporcular ile müsabaka yapacak.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN