Kuşadası - Bodrum etabı Iglinskıy'nin

Pazartesi 25.04.2011 16:46

47. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun 178 kilometrelik Kuşadası-Bodrum Turgutreis etabını, Astana takımından Valentin Iglınskıy kazandı.

Özellikle son 5 kilometresi büyük çekişmeye sahne olan Kuşadası-Bodrum Turgutreis etabını, Astana takımından Valentin Iglınskıy, son 500 metrede yaptığı ataklarla 4.23.28'lik dereceyle kazandı. Yarışmanın ikinciliğini aynı zaman ve tekerlek farkıyla Lampre-ISD takımından Alessandro Petacchi, üçüncülüğü de yine aynı zaman ve tekerlek farkıyla Farnese Vini takımından Elia Favilli elde etti. Yarışma boyunca yol kenarında bekleyen vatandaşlar sporcuları Türk bayraklarıyla karşıladı. Öğrenciler, Bodrum Antik Tiyatro'da dev Türk bayrağı açtı.

Yarışmada dereceye girenlere madalyalarını, Muğla Valisi Fatih Şahin, Muğla Emniyet Müdürü Kadir Ay ve Bodrum Kaymakamı Feridun Cemal Özdemir verdi.
Dereceye giren sporcuların mayolarını ise Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Turgutreis Belediye Başkanı Mehmet Dinçberk, Muğla Gençlik Spor İl Müdürü Burhanettin Hacı Caferoğlu ve Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu giydirdi.

47. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nda bu yıl Türkiye'den Manisaspor ve Konya Torku Şekerspor ile birlikte toplam 22 takımdan sporcular mücadele ediyor.

Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından düzenlenen ve 2008 yılından bu yana Fransa Bisiklet Turu standartlarında organize edilmesinin ardından, Uluslararası Bisiklet Birliği tarafından 2. HC kategorisine yükseltilen turun prolog etabı İstanbul'da gerçekleştirilen kriteryum yarışı ile başlamıştı. Bisikletçiler, 8 etaptan oluşan tur boyunca toplam bin 360 kilometre pedal çevirecek. Yarın Bodrum-Marmaris etabı ile devam edecek yarış, 1 Mayıs Pazar günü Side-Alanya etabıyla son bulacak.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN