Türk takımları başarılı

Pazartesi 25.04.2011 19:27

47. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun Kuşadası-Turgutreis etabında Türk sporcuların gösterdiği performans beğeni topladı.

Turun ikinci etabında 167 sporcu yarıştı. 181 kilometrelik etabı 8. sırada tamamlayan Konya Torku Şekerspor'dan Miraç Kal, Türkiye adına önemli bir başarıya imza attı. İstanbul-İstanbul etabında başarılı bir yarış çıkartan Manisaspor ile Konya Torku Şekerspor takımı sporcuları bugünkü yarışta da başarılı bir performans sergilediler. 114 kilometrelik İstanbul- İstanbul etabı sonunda Genel Ferdi klasmanda Konya Torku Şekerspor'dan Miraç Kal'ın 12. olarak yarışa başlaması etabın önemli olayları arasındaydı. Diğer taraftan Manisaspor takımından Ahmet Akdilek de Genel Ferdi klasmanda Kuşadası - Marmaris etabına 15'inci olarak başladı.

GABOR'UN VE MANİSASPOR'UN BÜYÜK BAŞARISI
Manisaspor adına yarışan Kasa Gabor'un tırmanma etabı, Türkiye Güzellikleri ve Sprint'te iki ikincilik ve bir üçüncülük alması büyük bir başarı olarak nitelendirildi. Manisaspor'dan Kasa Gabor, yaklaşık 100 kilometre boyunca yarışı birinci sırada götürdü. Kasa Gabor, bitime 12 kilometre kala geçildi. Türkiye güzellikleri ödülünü Columbia'dan Villegas, Andalucia'dan Carmona ve Manisaspor'dan Kasa Gabor aldı.
Tırmanma ödülünü yine Columbia'dan Vıllegas alırken, ikinci sırayı Manisaspor'dan Kasa Gabor ve Rolman Carmona paylaştı. Sprint primini ise Androni Giocattoli takımından Ermeti Giarıo, Manisaspor'dan Kasa Gabor ve Saxo Bank'tan Dıdler Laurent elde etti.

TURKUVAZ MAYOYU IGLINSKIY GİYECEK
Yarın koşulacak Bodrum-Marmaris etabında turkuvaz mayoyu, bugünkü etabı kazanarak genel klasman birincisi olan İglinskiy giyecek. İglinskiy, yarış sonrası düzenlediği basın toplantısında, harika bir yarış çıkardığını belirterek, en büyük hayalinin bir gün Fransa ya da İtalya turu koşmak olduğunu söyledi.

Bugünkü başarısı için çok çalıştığını ifade eden Iglinskiy, şöyle konuştu:

''Çok büyük sprintçilerle birlikte yarıştım. Hele finişe Petacchi Grıepel gibi mükemmel sprintçilerle gelmem beni zor durumda bırakabilirdi. İstanbul etabında yanlış pozisyon aldım. Aynı hatayı bugünkü yapamazdım ve çok iyi bir pozisyon yakaladım. Arkadaşlarım Petacchi'yi çok iyi tuttular. Bu yardım benim önümü açtı ve birinci oldum. Kendi gücümün farkındaydım. Diri geldim finişe ve başardım.''

Astana kentinde doğduğunu, Monaco'da yaşadığını ifade eden Iglinskiy, yarışın birinci genel Ferdi klasmanda da birinciliğe yükselmesini kendisi adına yakalanacak büyük başarılardan biri olduğunu sözlerine ekledi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN