İkinci etap Belletti'nin

Salı 26.04.2011 17:05

47. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun 166 kilometrelik Bodrum-Marmaris etabını, Colnago takımından İtalyan sporcu Manuel Belletti 4.22.24'lük derecesiyle kazandı.

Özellikle son kilometreleri büyük çekişmeye sahne olan Bodrum-Marmaris etabını, Colnago takımından Manuel Belletti, yaptığı ataklarla birinci olarak bitirdi. Aynı süre ve tekerlek farkıyla Giocattoli takımından Roberto Ferrari ikinci, FDJ takımından Wesley Sulzberger ise üçüncü oldu.

Bodrum-Marmaris etabının sprint birinciliğini de elde eden Belletti, ferdi genel klasmanda da birinciliğe oturdu. Tırmanma Primini ise Kolombiyalı Jimenez Laverde kazandı.

Yarışma boyunca yol kenarında bekleyen vatandaşlar, sporcuları Türk bayraklarıyla karşıladı. Yarışmada dereceye girenlere madalyalarını, Muğla Valisi Fatih Şahin, Muğla Emniyet Müdürü Kadir Ay ve Marmaris Kaymakamı Serdar Polat verdi.

Dereceye giren sporcuların mayolarını ise Marmaris Belediye Başkan Vekili İsmet kamil Öner, Muğla Gençlik Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu ve Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu giydirdi.

47. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nda bu yıl Türkiye'den Manisaspor ve Konya Torku Şekerspor ile birlikte toplam 22 takımdan sporcular mücadele ediyor.

Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından düzenlenen ve 2008 yılından bu yana Fransa Bisiklet Turu standartlarında organize edilmesinin ardından, Uluslararası Bisiklet Birliği tarafından 2. HC kategorisine yükseltilen turun prolog etabı İstanbul'da gerçekleştirilen kriteryum yarışı ile başlamıştı. Bisikletçiler, 8 etaptan oluşan tur boyunca toplam bin 360 kilometre pedal çevirecek. Yarın Marmaris-Pamukkale etabı ile devam edecek yarış, 1 Mayıs Pazar günü Side-Alanya etabıyla son bulacak.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN