Marmaris etabında kaza

Çarşamba 27.04.2011 15:01

47. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun Marmaris-Pamukkale arasındaki 207 kilometrelik dördüncü etabında meydana gelen 4 kazada, Kanadalı, İtalyan ve Türk 3 sporcu ile 2 motosiklet sürücüsü yaralandı.

Yarışın Marmaris-Pamukkale etabının start almasından sonra ilk kaza 40. kilometrede yaşandı. Yarışta motorize ekip olarak görev yapan Osman Mere'nin kullandığı motosiklet, devrildi. Kazada sürücü hafif şekilde yaralandı.

Bisikletçilerin geçisi esnasında ulaşıma kapanan Muğla-Marmaris karayolunun Üniversite Köprüsü mevkisinde yaşanan kazada ise trafiğe kapatıldığı halde parkura giren sürücüsünün kimliği henüz belirlenemeyen 48 K 3792 plakalı motosiklet devrildi. Ağır yaralanan ve başındaki kaskın parçalandığı görülen sürücüye ilk müdahaleyi bisiklet turunda görevli bir emniyet amiri ve yoldan geçen bir doktor yaptı.

Olay yerine, yolların trafiğe kapatılması nedeniyle güçlükle ulaşan ambulans ile Muğla Devlet Hastanesine kaldırılan motosiklet sürücüsünün hayati tehlikesinin sürdüğü bildirildi.

BİSİKLETÇİLER DE KAZA YAPTI
Marmaris-Pamukkale etabında kaza yapan İtalyan Liguias-Cannondale takımından Elia Viviani, bisiklet turundan görevli ambulans ile Muğla Devlet Hastanesine kaldırıldı. Bisikleti ile yaptığı kazada hafif şekilde yaralanan Kanada'nın Teams Spidertech Powered takımından Jonathan Mccarty ise yapılan tıbbi müdahale sonrasında yarışa devam etti. Konya Torku Şekerspor-Vizelo Takımı'ndan Mustafa Sayar da, etapta geçirdiği kazada yaralanarak, Muğla Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Etabın start almasından kısa bir süre başlayan ve aralıksız süren şiddetli yağış, bisikletçilere zor anlar yaşattı. Bisikletçiler özellikle 15 virajı bulunan 9 kilometre uzunluğundaki Sakar geçidini geçerken zorlandılar.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN