Bayanlar sevindirdi

Cuma 29.04.2011 19:12

A Milli Bayan Futbol Takımı, Bolu'da oynanan karşılaşmada Yunanistan Bayan Futbol Takımı'nı 4-1 yendi.

Bolu Atatürk Stadı'nda oynanan karşılaşmayı Kadriye Gökçek, Sevcan Sungur ve Türlin Yavuz hakem üçlüsü yönetti. Karşılaşmada A Milli Bayan Futbol Takımının gollerini 33. dakikada Bilgin Defterli, 58 ve 62. dakikalarda Shirley Kocaçınar, 77. dakikada da Esra Erol atarken, Yunanistan'ın golünü 2. dakikada Maria Mitkou kaydetti.

Maç sonunda açıklama yapan Milli Takım Teknik Direktörü Yücel Uçar, kendisini galibiyetten çok oynanan oyunun ilgilendirdiğini ifade ederek, ''2 gün önce oynadığımız maçta berabere kaldık. İyi oynamamıştık. İyi mücadele etmemiştik. Yunanistan bize göre daha tecrübeli takım. Yaş ortalaması da yüksek. İyi analiz ettik. Oyun planımızda değişikliklere gittik. Bugün oyun ve skor olarak üstünlük sağladık'' dedi.

Hakemlerin maçı çok iyi yönettiklerini ifade eden Uçar, ''Ama kendilerini geliştirmeleri gerekir. Avrupa arenasında söz sahibi olmak bayan hakem olarak kolay değil. Nasıl iyi bayan futbol takımları varsa iyi hakemler de var. Onun için gelişmeye açık olmamız lazım ve kendimizi geliştirmeliyiz. Güç kuvvet olarak dengeli olmamız lazım. Kendi takımımda o eksikliği hissediyorum. Hakemler de o eleştiriyi yapmalıdır. Oyuncuları tebrik ediyorum, güzel oynadılar'' diye konuştu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN