Genel Kurul başladı

Çarşamba 29.06.2011

Futbol Federasyonu'nun 39. başkanı seçiliyor...

Türkiye Futbol Federasyonu'nda yeni bir dönem başlıyor. Bugün Ankara Sheraton Otel'de yapılan ve 303 delegenin oy kullanacağı ve Futbol Federasyonu'nun yeni başkanı ile yönetim kurulu belirleneceği olağan genel kurul başladı.

Başkan olmasına kesin gözüyle bakılan Mehmet Ali Aydınlar, dün yönetim kurulu aday listesini açıklarken,Merkez Hakem Kurulu başkanlığına Yusuf Namoğlu'nu, Tahkim Kurulu başkanlığına da Hasan Gerçeker'i getireceklerini söyledi. Adayların tümünün kendisi tarafından seçildiğini kaydeden Aydınlar, ''Biz rahat çalışabileceğimiz arkadaşlarımızı yönetim kuruluna aldık. Herkesin emeğinin hakkını, hak edene vereceğiz. Bize ve kurullarımıza sonuna kadar güvenebilirsiniz" dedi.

* * *
Mehmet Ali Aydınlar, dün 15 kişilik aday listesini tanıttı Saat 11.00'de başlayan seçimde, 5 aday daha yer alıyor

Türkiye Futbol Federasyonu bugün yeni başkanını seçiyor. Sheraton Ankara Otel'de yapılacak olan 2011 yılı Olağan Genel Kurulu ve Seçim Genel Kurulu saat 11.00'de başlayacak. 39. başkanın seçileceği kurulda eğer çoğunluk sağlanamazsa yarın bir kez daha gerçekleştirilecek toplantıyla yeni başkan ve yönetim kurulu belirlenecek. Genel kurul öncesinde başkanlığa adaylığını açıklayan Mehmet Ali Aydınlar, dün yönetim kurulu aday listesinde yer alacak isimleri tanıttı. Aydınlar, Maslak'taki Acıbadem Hastanesi'nin konferans salonunda 15 kişilik listenin dışında, icraatlarını anlattı.
Yusuf Namoğlu ve Hasan Gerçeker
Aydınlar, "'Biz tamamen, rahat çalışabileceğimiz, özelliklerine uygun fonksiyonlarına görev verebileceğimiz arkadaşlarımızı yönetim kuruluna aldık" dedi. Herkesin emeğinin hakkını, hak edene vereceklerini belirten Aydınlar, "Merkez Hakem Kurulu başkanlığına Yusuf Namoğlu'nu, Tahkim Kurulu başkanlığına da Hasan Gerçeker'i getireceğiz. Yusuf Namoğlu, belediye başkanlığı yapmış eski hakemlerden. Lekesiz bir isim. Kurul üyeleri de aynı şekilde. Tahkim Kurulu başkanı Hasan Gerçeker de değerli bir hukuk adamı" diye konuştu.

Yabancı sorununu çözeceğiz
Mehmet Ali Aydınlar, "Yabancı oyuncu sayısı serbest kalacak" şeklinde bir açıklamada bulunmadığını belirtti. Bu konuyu masaya yatırıp, tarafların görüşünü aldıktan sonra karara varacaklarını söyleyen Aydınlar, "Önemli olan kulüplerimizin sorunlarına çözüm getirmek. Ancak tamamen serbest bırakılması gibi bir şey ifade etmedim" dedi. Aydınlar sözlerini şöyle sürdürdü: "Biz Türk futbolunda farklı işler yapmak için geliyoruz. Türk futbolunda ciddi kalite getirecek, futboldaki anlayışı değiştirecek, daha ileriye taşıyacak çaba içerisinde olacağız."

Trabzon katılmıyor
Trabzon, bugün seçimlere katılmıyor. Yedi oy hakkı olan bordo-mavili kulüp, Mehmet Ali Aydınlar'a Önder Karaduman, Mustafa Beyazlı ve Metin Atasoy'u önerirken, sadece Karaduman listeye girdi. Buna tepki gösteren Trabzonlu delegeler, dün salonda diğer delegelerden ayrı otururken, başkan Sadri Şener, "Trabzon küçük kulüp mü? İki ismin yönetimde olmasını istemiştik. Bugün (dün) nezaketen geldik. Yarın (bugün) gelmeyeceğiz" dedi.

Teşekkürler ama...
Mehmet Ali Aydınlar, Spor Toto Teşkilatı'nın gazetelerde yer alan ilanı hakkında şunları söyledi: "Spor Toto Teşkilatı bize yol göstermek için böyle bir ilan vermiş. Önerileri için teşekkürler ama doğrusu çok şık bulmadım. Herkes kendi işini yaparsa daha doğru olur. Herkes önündeki tabağa bakarsa daha iyi olur." Aydınlar, "Hiç kimseyle liste pazarlığı yapmadım. Önerileri de değerlendirmedim. Kendi oluşturduğum, kendi çalışacağım liste" dedi.

İşte diğer adaylar
1923 yılında kurulan Futbol Federasyonu'nun 88 yıllık tarihinde şimdiye dek 63 dönemde toplam 38 futbol adamı başkanlık yaptı. 39. başkanını seçecek olan TFF'de Mehmet Ali Aydınlar dışında 5 başkan adayı daha yarışacak. İşte diğer adaylar: İhsan Atun, Nedim Delibaş, Gökhan Erkek, Salih Tuğsan Okyar, Safiye Aydoğan. TFF'de son başkanlığı 19 Ağustos 2008'den bu yana 3.5 yıllığına Mahmut Özgener yapmıştı.

M. ALi AYDINLAR
1956 doğumlu Aydınlar, İşletme Fakültesi mezunu. Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi.

GÖKSEL GÜMÜŞDAĞ
1972 doğumlu Gümüşdağ, evli ve bir çocuk babası. 2007-11 arasında Kulüpler Birliği Başkan Vekilliği yaptı.

LÜTFİ ARIBOĞAN
1961 doğumlu. Ankara Üniversitesi Ziraat Mühendisliği Fakültesi'ni bitirdi. Özgener döneminde başkan vekiliydi.

ÖNDER KARADUMAN
1949 doğumlu Karaduman, Gazi Üniversitesi İnşaat mezunu. Boks ve Yüzme Federasyonları'nda çalıştı.

HÜSNÜ GÜRELİ
1952 İstanbul doğumlu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. Beşiktaş'ta yöneticilik yaptı.

ERHAN KAMIŞLI
1964 Adana doğumlu olan Kamışlı, California State University İşletme mezunu. Medline Sağlık Grubu Başkanı.

KEMAL OLGAÇ
1952 İstanbul doğumlu. Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği'ni bitirdi. TSEV'de Yönetim Kurulu Başkanı.

CÜNEYT TANMAN
1957 Isparta doğumlu Tanman, 1996-97'de A Milli Takım'da menajerlik yaptı. Tanman, Marmara İşletme mezunu

SERVET YARDIMCI
1957 Rize doğumlu. Metropolitan University London'da Ekonomi Bölümü'nü bitirdi. Evli ve iki çocuk babası.

YUNUS EGEMENOĞLU
1962 Ankara doğumlu Egemenoğlu, İstanbul Üniversitesi Hukuk mezunu. Türk Spor Hukuk Enstitüsü üyesi.

M.AKİF ÜSTÜNDAĞ
1963 Malatya doğumlu. İktisat Fakültesi mezunu. 2005-11'de Voleybol Federasyonu Asbaşkanlığı yaptı.

ERGÜN TEKiN
1962 Kırıkkale doğumlu. 1994-98 yılları arasında MKE Kırıkkale Spor Kulübü Başkanlığı'nı yürüttü.

MEHMET BAYKAN
1964 Konya doğumlu. İstanbul Üniversitesi Hukuk mezunu. Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi.

ARiF KOŞAR
1960 Manisa doğumlu. Manisa Ticaret Odası Başkanı. Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi.

HAKAN KANIK
1972 Ankara doğumlu. Yıldız Teknik Üniv. Makine mezunu. 2008'den beri Ümit Milli Takımlar'dan sorumlu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN