Web Sürümüne Geç

Trans Anatolia başladı

Salı 06.09.2011 21:48

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu'nun katkılarıyla bu yıl 2'ncisi yapılan Trans Anatolia Rallisi, Minictiy Canyon Antalya önündeki alandan start aldı.

7 gün sürecek olan rallide 50 Enduro motor ve 15, 4x4 araç sporcusu yarışacak. Antalya'da başlayarak Burdur, Karaman, Aksaray, Nevşehir, Kayseri, İçel, ve Niğde'yi kapsayan güzergahları geçen sporcular, 13 Eylül'de Manavgat'ta yarışı tamamlayacak.

Trans Anatolia Rallisi Organizasyon Sorumlusu Orhan Çelen gazetecilere yaptığı açıklamada rallinin geçen yıla göre ilgiyle takip edildiğini belirterek, Türkiye'nin yanı sıra Hollanda, Belçika, İngiltere, Almanya ve Arjantin'den sporcuların katıldığını kaydetti.

Çelen, Trans Anatolia Rallisi'nde sporcuların günlük ortalama 300 kilometrelik yol alacağını belirterek, toplam parkurun 2 bin 500 kilometre olduğunu ifade etti.

Yarışların davetlisi olarak Antalya'da bulunan Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Spor Kurulu Başkanı Metin Çeker, Antalya'nın bu tür organizasyonlara her zaman ev sahipliği yaptığını söyledi. Çeker, geçen yıl gezi esaslı yapılan rallinin, bu yıl farklı ülkelerin sporcularının katılımıyla ayrı bir öneme sahip olduğunu belirterek, gelecek yıllarda yapılacak yarışlarda katılımcı sayısının artacağını dile getirdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın da, Antalya'da böyle kapsamlı ve güzel bir organizasyonun başlamasından mutluluk duyduğunu söyledi. Sporculara güzergahlarda Anadolu kültürü ile tanışacaklarını söyleyen Akaydın, ''Bu kültürün güzel yönlerini görecek ve unutamayacaksınız'' dedi.

Konuşmaların ardından Akaydın, rallinin startını verdi.

Yarışa, 2011 Dakar Rallisinde genel klasman 8'incisi olan Henk Knuiman ile 'Çöl kaplanı' olarak adlandırılan Kemal Merkit de katılıyor.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN