"Türkler Viyana'yı alamadı"

Çarşamba 07.09.2011 13:56

Türkiye A Milli Futbol Takımı'nın dün gece Avusturya'nın başkenti Viyana'da oynadığı ve 0-0 beraber kaldığı 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası grup eleme maçı Macaristan spor medyasında geniş yer aldı.

Macaristan'daki spor medyası maçla ilgili olarak ''Türkler Viyana'yı alamadı'' başlığı attı. Macar gazete ve internet siteleri, Türkiye'nin galibiyete çok daha yakın olduğunu, ancak Arda'nın son saniyelerde penaltıyı kaçırmasıyla karşılaşmadan berabere ayrıldığını yazdı.

Macaristan'ın tek günlük spor gazetesi olan Nemzetisport ise, ''Avusturya'nın ümitleri yok oldu, Avusturya-Türkiye 0-0'' başlığı attığı haberin devamında, ''Türkiye son saniyelerde galibiyeti Arda Turan ile kaçırdı, Arda penaltı atışını kaleciye nişanladı'' diye yazdı.

Nemzetisport, Türkiye'nin maça ideal kadrosunun çok dışında başladığını, Hiddink'in Kazım'ı neden maça sokmadığının anlaşılamadığı yorumunda bulundu. Macar gazetesi bu sonuçla birlikte Avusturya'nın gruptan çıkamayacağını, ancak Türkiye'nin Almanya ile birlikte gruptan çıkmayı büyük ölçüde garantilediğini yazdı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN