Son 20 yılda temiz kimse yok

Perşembe 08.09.2011

Almanya'nın ünlü Stern dergisi, Türk futbolunun durumunu masaya yatırdı

Almanya'nın dünyaca ünlü Stern dergisinde Günther Beuth imzalı yazıda, Türk futbolunun içinde bulunduğu durum yorumlanırken son derece çarpıcı ifadeler kullanıldı. "Süper Lig, şike ve sonuçlarının altında başlıyor" başlıklı yazıda, Beuth, Türk spor adamlarının yorumlarına yer verdi ve çeşitli çıkarımlarda bulundu. Eski Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık'ın 'sport.at'e yaptığı, "Türkiye'de şikenin tolere edilmesi yaygın bir uygulamadır. Son 20 yılda araştırırsanız tek bir masum kişiyi bulamazsınız" açıklaması Beuth'un en dikkat çektiği olay oldu.

FOCUS.DE'ye konuşan Nihat Özdemir ise "UEFA'nın yaptırımı tutarlı değil. Biz önce Şampiyonlar Ligi'ne alındık. Daha sonra manipüle ettiğimiz varsayılarak turnuvadan gönderildik" sözleri dikkat çekiciydi.
Stern dergisine değerlendimelerde bulunan futbol yorumcusu Aziz Üstel de "Daha önce olduğu gibi TFF yükü üzerinden atmak istiyor. Ellerinde para ile suçüstü yakalanmış kimse yok" diyerek davaya farklı bir bakış açısı getirdi. Zeit.de'den TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar'ın "Bu, tarihin en kötü krizi" sözleri de Beuth'un haberinde yerini aldı.

Etiketler Nihat Özdemir, UEFA , Stern
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN