"7 sıklette de madalya bekliyoruz"

Cuma 09.09.2011 12:12

12-18 Eylül tarihlerinde İstanbul'da gerçekleştirilecek 2011 Dünya Güreş Şampiyonası'nda mücadele edecek Serbest Güreş Milli Takımı'nın teknik direktörü Fevzi Şeker, yılbaşından buyana sürekli kamplar yaptıklarını kaydederek, ''Kamplar nedeniyle yapamadığımız bayramı, inşallah şampiyonadan sonra yaşayacağız'' dedi.

Teknik direktör Şeker yaptığı açıklamada, hedeflerinin çok büyük olduğunu dile getirerek, ''Bayramda ne biz çoluk çocuğumuzu gördük, ne de sporcuları gönderdik. Sporcularımızın hepsi bayramı burada geçirdiler. Yaşamadığımız bayramları, şampiyonadan sonra inşallah alacağımız sonuçlarla yaşayacağız'' diye konuştu.

''7 SIKLETTE DE MADALYA BEKLİYORUZ''
Fevzi Şeker, şampiyonanın hazırlıkları için son safhaya geldiklerini kaydederek, harika bir çalışma ortamı geçirdiklerini ve 7 sıklette de madalya beklediklerini söyledi.

Göreve geldiğinden bu yana Dünya Şampiyonası için 5 kamp yaptıklarını hatırlatan Fevzi Şeker, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Bu 5 kamp ve turnuvalarla birlikte çok güzel neticeler aldık. Çocuklarımızın güvenleri yerine geldi. Moral motivasyon yönünden süper bir çalışma gerçekleştirdik. Çocuklarımız Türk halkının huzurunda Dünya Şampiyonası'nda mücadele edecekler. Büyük hedefleri var. Bunun için çalışmalarımız sürüyor. Gerçekten ben canı gönülden onları kutluyorum. Harika bir çalışma dönemi geçirdik. Dünya Şampiyonası'nda da inşallah sporcularımız yüzümü güldüreceklerdir. Madalyaları alıp, bayrağımızı göndere çektirip, İstiklal Marşımızı söyleteceklerdir.''

Şeker, bireysel başarıların yanı sıra takım halinde şampiyonada ilk 3'e girmeyi de hedeflediklerini belirterek, Türkiye'ye yakışır bir şekilde kürsünün en üstünde yer almak istediklerini kaydetti.

''BÖYLE HIRSLI VE İSTEKLİ SPORCULAR GÖRMEDİM''
Fevzi Şeker, sporculuk ve antrenörlük yaptığı dönemlerde dahi hiç bu kadar hırslı güreşçiler görmediğini söyledi.

Güreşçilerine övgüler yağdıran Şeker, ''Çok iyiler, çok iyi hazırlandılar. Sporcularımı, şampiyonluklar yaşadığım dönemden bile daha iyi ve istekli olarak görüyorum. Onları izlerken mest oluyorum. Şampiyonanın tam havasındayız. Tüm sorunlarını, sıkıntılarını bir kenara bırakıp tamamen şampiyonluğa odaklandılar. Bir daha böyle bir fırsat ele geçmez. Şampiyona Türkiye'de yapılıyor, büyük bir avantajımız var. Bu avantajı da güzel bir şekilde değerlendirip, sporcularımızı kürsüye çıkarmak istiyoruz'' diye konuştu.

''ARI SÜTÜ BİLE GETİRDİK''
Fevzi Şeker, mükemmel bir kamp ortamında çalıştıklarını kaydederek, ''Kampta yok yok. Arı sütü bile getirdik'' dedi.

Sporcuların, beslenme ve diyet uzmanı Prof. Dr. Funda Elmacıoğlu'nun belirlediği listelere göre yemek yediğini kaydeden Şeker, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Bilimsel olarak Dünya Şampiyonası'na hazırlanıyoruz. Oyuncuların her türlü fiziksel özelliklerinin ölçümünü yapıyoruz. Özel psikolog getirdik. Bu kampta yok yok. Arı sütü bile getirdik. Güreş Federasyonu Başkanı Bekir Çeker, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Sayın Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ve Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın büyük desteği var. Daha biz ne yapmayalım. Bunlar verildikten sonra niye biz başarmayalım. Buna biz de madalyalarla karşılık vermek istiyoruz.''

DESTEK BEKLİYORLAR
Fevzi Şeker, Dünya Şampiyonası boyunca Türk güreşseverlerden destek beklediklerini, bunun sporcuların performansına büyük katkı sağlayacağını dile getirdi.

Son 4 yılın en kuvvetli ve zor Dünya Şampiyonası'nın olacağına dikkati çeken Şeker, ''Çünkü gelecek sene olimpiyatlar yapılacak ve bu şampiyonada ilk 6'ya giren sporcular, Londra Olimpiyatları'na direkt katılacaklar. Bu yüzden bütün ülkeler en güçlü takımlarıyla İstanbul'a gelecekler. Bu nedenle de Türk sporseverlerin salonu tıklım tıklım doldurup, güreşçilerimize destek vermesi gerekiyor. Biz onları sevindireceğiz. Halkımız salona geldiğinde moral motivasyonumuz çok daha yüksek olur'' şeklinde konuştu.

SİNAN ERDEM SPOR SALONU'NUN UĞURUNA İNANIYOR

Fevzi Şeker, şampiyonanın gerçekleştirileceği Sinan Erdem Spor Salonu'nun uğuruna inandığını ifade etti.

Sinan Erdem Spor Salonu'nda A Milli Basketbol Takımı'nın geçtiğimiz sezon dünya ikinciliğini elde ettiğini vurgulayan Şeker, ''Bu salonun uğurlu olduğuna inanıyorum. İnşallah salonumuz Türk sporu için uğurlu geldi. Ben, Türk güreşi için de uğurlu olacağına inanıyorum'' ifadesini kullandı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN