Web Sürümüne Geç

    Blake Zürih'te coştu

    Cuma 09.09.2011 11:42

    Jamaikalı sprinter Yohan Blake, Diamond League'in Zürih ayağında 100 metreyi 9.82'de koştu ve yarışı, kariyerinin en iyi derecesini elde ederek kazandı.

    Yarışta yine Jamaika'dan Asafa Powell 9.95 ile ikinci, Amerikalı Walder Dix 10.04 ile 3. oldu. Blake, Daegu'da yapılan Dünya Atletizm Şampiyonası'nda da aynı mesafede altın madalyanın sahibi olmuştu. Zürih'te yarışmayan Usain Bolt, Daegu'da hatalı çıkış yaparak diskalifiye edilmişti.

    Erkekler 110 metre engellide ise zafer, Daegu'da altın madalyası elinden alınan Kübalı Dayron Robles'in oldu.

    Robles, 13.01'lik derecesiyle rakiplerini geride bıraktı. Kübalı atlet, Daegu'da, Çinli atlet Liu Xiang'ı çektiği gerekçesiyle diskalifiye edilmişti.

    Diamond League'in Zürih ayağında yarışan sporcular ve dereceleri şöyle:

    Erkekler 100 Metre
    ------------------
    1. Yohan Blake (Jamaika) 9.82
    2. Asafa Powell (Jamaika) 9.95
    3. Walter Dix (ABD) 10.04
    4. Michael Frater (Jamaika) 10.06
    5. Kim Collins (St Kitts&Nevis) 10.09
    6. Nesta Carter (Jamaika) 10.12
    7. Jaysuma Saidy Ndure (Norveç) 10.20
    8. Richard Thompson (Trinidad-Tobago) 10.23

    Erkekler 400 Metre

    ------------------
    1. Kirani James (Grenada) 44.36
    2. LaShawn Merritt (ABD) 44.67
    3. Jermaine Gonzales (Jamaika) 45.39
    4. Rondell Bartholomew (Grenada) 45.43
    5. Chris Brown (Bahamalar) 45.47
    6. Martyn Rooney (Britanya) 45.63
    7. Greg Nixon (ABD) 45.85
    8. Angelo Taylor (ABD) 46.33

    Erkekler 1500 Metre
    -------------------
    1. Nixon Kiplimo Chepseba (Kenya) 3:32.74
    2. Silas Kiplagat (Kenya) 3:33.56
    3. Haron Keitany (Kenya) 3:34.37
    4. Mohamed Moustaoui (Fas) 3:34.61
    5. Augustine Choge (Kenya) 3:34.67
    6. Mekonnen Gebremedhin (Etiyopya) 3:34.75
    7. Asbel Kiprop (Kenya) 3:34.89
    8. Daniel Kipchirchir Komen (Kenya) 3:36.78

    Erkekler 110 Metre Engelli
    --------------------------
    1. Dayron Robles (Küba) 13.01
    2. Jason Richardson (ABD) 13.10
    3. David Oliver (ABD) 13.26
    4. Aries Merritt (ABD) 13.35
    5. Andy Turner (Britanya) 13.41
    6. Dwight Thomas (Jamaika) 13.49
    7. Andreas Kundert (İsviçre) 13.99
    8. William Sharman (Britanya) 14.12

    Erkekler 3000 Metre Engelli
    ---------------------------
    1. Ezekiel Kemboi (Kenya) 8:07.72
    2. Paul Kipsiele Koech (Kenya) 8:07.89
    3. Benjamin Kiplagat (Uganda) 8:12.08
    4. Ruben Ramolefi (Güney Afrika) 8:15.40
    5. Jonathan Muia Ndiku (Kenya) 8:16.15
    6. Hillary Kipsang Yego (Kenya) 8:20.31
    7. Ion Luchianov (Moldova) 8:22.24
    8. Richard Kipkemboi Mateelong (Kenya) 8:28.81

    Erkekler Yüksek Atlama

    ----------------------
    1. Dimitrios Hondrokoukis (Yunanistan) 2.32
    2. Trevor Barry (Bahamalar) 2.30
    3. Ivan Ukhov (Rusya) 2.28
    4. Jesse Williams (ABD) 2.28
    5. Dmytro Demyanyuk (Ukrayna) 2.28
    6. Moataz Essa Barshim (Katar) 2.28
    7. Raul Spank (Almanya) 2.25
    8. Kyriakos Ioannou (Güney Kıbrıs) 2.25
    8=. Andrey Silnov (Rusya) 2.25

    Erkekler Yüksek Atlama
    ----------------------
    1. Ngonidzashe Makusha (Zimbabve) 8.00
    2. Aleksandr Menkov (Rusya) 7.94
    3. Marcos Chuva (Portekiz) 7.88
    4. Dwight Phillips (ABD) 7.87
    5. Sebastian Bayer (Almanya) 7.78
    6. William Claye (ABD) 7.34
    7. Mitchell Watt (Avustralya) 6.97

    Erkekler Gülle Atma
    -------------------
    1. Dylan Armstrong (Kanada) 21.63
    2. Ryan Whiting (ABD) 21.52
    3. Reese Hoffa (ABD) 21.39
    4. Tomasz Majewski (Polonya) 21.38
    5. David Storl (Almanya) 21.23
    6. Marco Fortes (Portekiz) 20.78
    7. Ralf Bartels (Almanya) 20.05
    8. Carlos Veliz (Küba) 20.00

    Erkekler Disk Atma
    ------------------
    1. Robert Harting (Almanya) 67.02
    2. Virgilijus Alekna (Litvanya) 66.69
    3. Zoltan Koevago (Macaristan) 65.58
    4. Gerd Kanter (Estonya) 65.52
    5. Martin Wierig (Almanya) 65.47
    6. Piotr Malachowski (Polonya) 64.49
    7. Erik Cadee (Hollanda) 62.86
    8. Ehsan Hadadi (İran) 62.67

    Kadınlar 200 Metre
    ------------------
    1. Carmelita Jeter (ABD) 22.27
    2. Allyson Felix (ABD) 22.40
    3. Shelly-Ann Fraser-Pryce (Jamaika) 22.59
    4. Shalonda Solomon (ABD) 22.63
    5. Debbie Ferguson-McKenzie (Bahamalar) 22.82
    6. Bianca Knight (ABD) 23.05
    7. Sherone Simpson (Jamaika) 23.30
    8. Kerron Stewart (Jamaika) 23.54

    Kadınlar 800 Metre
    ------------------
    1. Mariya Savinova (Rusya) 1:58.27
    2. Alysia Johnson (ABD) 1:58.41
    3. Jenny Meadows (Britanya) 1:58.92
    4. Janeth Jepkosgei (Kenya) 1:59.71
    5. Caster Semenya (Güney Afrika) 1:59.77
    6. Ekaterina Kostetskaya (Rusya) 2:00.06
    7. Morgan Uceny (ABD) 2:00.59
    8. Malika Akkaoui (Fas) 2:01.47

    Kadınlar 5000 Metre
    -------------------
    1. Vivian Cheruiyot (Kenya) 14:30.10
    2. Sally Kipyego (Kenya) 14:30.42
    3. Linet Masai (Kenya) 14:35.11
    4. Sylvia Kibet (Kenya) 14:35.43
    5. Meselech Melkamu (Etiyopya) 14:45.76
    6. Sentayehu Ejigu (Etiyopya) 14:55.28
    7. Viola Kibiwot (Kenya) 15:03.97
    8. Alemitu Bekele (Türkiye) 15:08.86

    100 Metre Engelli
    -----------------
    1. Sally Pearson (Avustralya) 12.52
    2. Dawn Harper (ABD) 12.81
    3. Phylicia George (Kanada) 12.84
    4. Kellie Wells (ABD) 12.85
    5. Danielle Carruthers (ABD) 13.04
    6. Nikkita Holder (Kanada) 13.07
    7. Virginia Powell-Crawford (ABD) 13.12
    8. Beate Schrott (Avusturya) 13.20

    Kadınlar 400 Metre Engelli
    --------------------------
    1. Kaliese Spencer (Jamaika) 53.36
    2. Melaine Walker (Jamaika) 53.43
    3. Lashinda Demus (ABD) 54.04
    4. Natalya Antyukh (Rusya) 54.50
    5. Zuzana Hejnova (Çek C.) 54.89
    6. Anastasiya Rabchenyuk (Ukrayna) 55.27
    7. Queen Harrison (ABD) 55.54
    8. Elena Churakova (Rusya) 55.72

    Kadınlar Uzun Atlama
    ----------------------
    1. Brittney Reese (ABD) 6.72
    2. Nastassia Mironchyk-Ivanova (Belarus) 6.67
    3. Ineta Radevica (Letonya) 6.61
    4. Irene Pusterla (İsviçre) 6.60
    5. Olga Kucherenko (Rusya) 6.53
    6. Janay DeLoach (ABD) 6.53
    7. Carolina Klueft (İsveç) 6.43
    8. Funmi Jimoh (ABD) 6.23

    Kadınlar Sırıkla Atlama
    -----------------------
    1. Jennifer Suhr (ABD) 4.72
    2. Silke Spiegelburg (Almanya) 4.72
    3. Yelena Isinbayeva (Rusya) 4.62
    3=. Fabiana Murer (Brezilya) 4.62
    5. Yarisley Silva (Küba) 4.62
    6. Svetlana Feofanova (Rusya) 4.52
    7. Anna Rogowska (Polonya) 4.42
    8. Nicole Buechler (İsviçre) 4.42

    Kadınlar Gülle Atma
    -------------------
    1. Valerie Adams (Yeni Zelanda 20.51
    2. Nadezhda Ostapchuk (Belarus) 20.48
    3. Jillian Camarena-Williams (ABD) 19.64
    4. Natallia Mikhnevich (Belarus) 18.95
    5. Cleopatra Borel-Brown (Trinidad-Tobago) 18.92
    6. Michelle Carter (ABD) 18.82
    7. Yevgeniya Kolodko (Rusya) 18.65
    8. Nadine Kleinert (Almanya) 18.56
    Etiketler Yohan Blake
    Yükleniyor
    BİZE ULAŞIN