Şampiyonun hedefi yeni rekorlar

Cuma 09.09.2011 10:37

Dikey Dalışta 83.1 metre ile dünya rekorunu elinde bulunduran Devrim Cenk Ulusoy, 1-2 Ekim tarihlerinde iki ayrı kategoride, yeni dünya dalış rekoru kırmaya hazırlanıyor.

Antalya'nın dalış cenneti Kaş'ta çalışmalarını sürdüren Ulusoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sabit ağırlıkta paletli ve paletsiz olmak üzere iki ayrı branşta dikey dalış dünya rekoru denemesi yapacağını bildirdi.

Kaş'ta günde 3 idman yaparak hazırlıklarını sürdürdüğünü ifade eden Ulusoy, 2008 yılında Antalya'nın Tekirova beldesinde dikey dalış dünya rekorunu, 83.1 metre ile kırdığını anımsattı. Şimdi bu rekoru 90 metre seviyesine çıkarmayı hedeflediğini kaydeden Ulusoy, ayrıca paletsiz ve ekipmansız dikey dalışta da 80 metre ile yeni dünya rekorunun sahibi olmayı hedeflediğini belirtti. Ulusoy, şöyle dedi:

''Günde aralıksız olarak 7 saat çalışıyorum ve 3 ayrı dalış idmanı yapıyorum. Serbest dalışta 20'nin üzerinde Türkiye rekoru, 6 resmi dünya rekoru ve 2 resmi Avrupa rekorum bulunuyor. Aynı zamanda 2005 İspanya'nın Tenerife kentinde dünya şampiyonu ve 2006 yılında İtalya Bari'de, dünya sualtı oyunları şampiyonu oldum. 2008 yılında ise Antalya'da Avrupa şampiyonu oldum. Derecelerim arasında dünya ikinciliği de bulunuyor.'' Milli sporcu Ulusoy'un ana sponsorluğunu Kale Grubu yapıyor.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN