Web Sürümüne Geç

Kirli İtiraf

Kirli İtiraf
Pazar 17.01.2016

TSYD'den dün, "Evet sattık" itirafı geldi, gösterilen tepkiler üzerine de bu arabanın Ankara şubeye bağışlandığı iddia edildi

TSYD, İstanbul şubesinin olağanüstü kongre çağrısına karşı dün bir toplantı gerçekleştirdi. Kongre çağrısına kayıtsız kalan TSYD, buna rağmen itiraf gibi bir açıklama yayınlayıp FOTOMAÇ yazarı Erman Toroğlu'nun, "TSYD Başkanı Oğuz Tongsir, eşinin arabasını Ankara'daki yönetime sattı" iddiasını doğruladı. Toroğlu yazısında şu çarpıcı soruyu sormuştu: "Ey Oğuz Tongsir, TSYD'nin Ankara Şubesi araba almak istemiş ve genel merkeze 'Ne yapalım' diye sormuş. Siz de '50-60 bin TL civarında bir araba alın' demişsiniz. Bakın bunlar hep söylenenler, cevap istiyorum. Ama Ankara bu fiyatlara sıfır araba bulamamış. Bunu merkeze bildirmişler, İstanbul'dan kullanılmış bir araba gönderilmiş. Plakası yok, muayenesi yapılmamış. Trafiğe götürülmüş araba, GBT'sine bakınca Oğuz Tongsir'in karısının üzerinde çıkmış. Sen eşinin arabasını Ankara'ya mı sattın?"

Parasını alamadık!
İşte
dün TSYD'nin resmi sitesinden itiraf gibi bir yanıt geldi. Açıklamada, Tongsir'in eşinin arabasını Ankara şubeye sattığı, 6 ay geçmesine rağmen parasının alınamadığı bilgisi verildi. Ancak TSYD yöneticilerinden ve sosyal medyadan gelen büyük tepkiler üzerine arabanın Ankara şubeye bağışlandığı belirtildi. Ayrıca genel sekreterin maaş aldığı, bunu tüzüğe Tongsir'in koydurduğu kaydedildi.
Etiketler Erman Toroğlu
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN