Web Sürümüne Geç

  "Bu ülkeyi işgalcilere bırakmayacağız"

  "Bu ülkeyi işgalcilere bırakmayacağız"
  16 Temmuz 2016, Cumartesi

  Atatürk Havalimanı'nda açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı ve Başkomutan Erdoğan, "Vatana ihanet hareketinin bedelini çok ağır ödeyecekler. Biz bu kutlu davaya başımızı koymuşuz. Bu yola kefenimizle çıkmışız. Bu ülkeyi işgalcilere bırakmayacağız" diye konuştu

  Cumhurbaşkanı ve Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da Atatürk Havalimanı'nda açıklamalarda bulundu.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

  "Öğleden sonra bir hareketlilik mevcuttu.

  TSK içerisindeki bir azınlık ülkemizin beraberliği kabullenmeyen bu grup paralel devlet yapılanmasının kendisiydi. Şu anda yapılan hareket bir ihanet hareketidir. Vatana ihanet hareketinin bedelini çok ağır ödeyecekler. Biz bu kutlu davaya başımızı koymuşuz. Bu yola kefenimizle çıkmışız. Bu ülkeyi işgalcilere bırakmayacağız

  Bu silahlı kuvvetlerimizin temizlenmesine yol açacak bir harekettir. Yüksek Askeri Şura öncesinde bu hareketin yapılması manidardır. Birileri ne olacağını çok iyi biliyordu.

  Ben Marmaris'teydim. Ben ayrıldıktan sonra oraları bombalamışlar. Şu anda yapılan hareket bir ihanet hareketidir, bir ayaklanma hareketidir.

  Benim genel sekreterimi alıp götürdüler. Genelkurmay Başkanımızın durumunu şu anda bilemiyorum.

  Ve bu vatana ihanet hareketinin bedelini de tabii çok ağır ödeyecekler. Bunu peşinen söyleyeyim. Bu silahlar size bu millet tarafından verildi. Bunun bedelini de faturasını da ağır ödersiniz.

  Sizler bizim Mehmetçiğimizsiniz. Size verilen silahları milletimize doğrultursanız bedelini ödersiniz. Ordumuz temizdir, silahlı kuvvetlerimizin tertemiz haline leke getirilmemesi lazım.

  Yargı tutuklamaya başladı. Bugün bu iş başladı, devam edecek. FETÖ de bir terör örgütüdür demiştik. Aynı zamanda silahlı bir terör örgütü olduğu ortaya çıktı.

  Bizler görevimizin başındayız. Sonuna kadar bu görevimizi sürdüreceğiz. Sonu iyi olacak.

  Saat 4:30 ve Türkiye genelinde milyonlarca vatandaş sokaklarda."

  Etiketler Türkiye
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN