Ülkemiz için nöbetteyiz

Ülkemiz için nöbetteyiz
Pazar 17.07.2016

Spor dünyası ve kulüplerimiz, Fetö'cü kalkışmaya karşı tek ses tek yürek oldu: “İyi bilinmesini isteriz ki; kendi ülkesinin meclisini, binalarını bombalayan, askerine, polisine ve vatandaşına kurşun sıkanlara karşı nöbetteyiz! Darbeye ‘hayır’, demokrasinin yanındayız”

Türkiye'yi ele geçirmeye çalışan ancak milletimizin karşı koymasıyla bastırılan Fetö'cü faşist "kalkışma" hareketi karşısında spor camiası da tek vücut oldu. Kulüpler peş peşe, "Demokrasinin yanındayız. Darbeye hayır" açıklamaları yaptı. Sporcular, devletin silahı ile kendi halkının kanını akıtan vatan haini kahpeleri lanetleyen mesajlar paylaştı. Demokrasi inancının pekiştirildiği paylaşımlarda, "Devletimizin, milletimizin yanındayız. Vatandaşına kurşun sıkanlara karşı nöbetteyiz" vurgusu yapıldı. Yabancı birçok sporcu da sosyal medyadan Türk bayraklı paylaşımlarda bulundu.

TEK SES TEK YÜREK

Spor dünyasının önde gelen isimleri ve kulüpleri, Türkiye'de yaşanan darbe girişimi ile ilgili sosyal medya hesaplarından ve resmi sitelerinden paylaşımda bulundu.

İşte o paylaşımlar:

TFF: Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) olarak askeri kalkışmanın, modern bir demokrasiyle yönetilen Türkiye Cumhuriyeti'nde asla kabul edilemez olduğuna ve Türkiye Cumhuriyeti'nde halkımızın iradesi üstünde bir güç olamayacağına inanıyoruz. Bugün de demokrasiye inanma ve sahip çıkma günü olduğunu tüm benliğimizle haykırıyoruz. Milletimizin bu önemli günde demokrasiye sahip çıkacağına güveniyor ve bu uğurda mücadele veren tüm kurumlarımıza görevlerinde muvaffakıyetler diliyoruz.

BEŞİKTAŞ: Yaşasın demokrasi, darbeye hayır.

FENERBAHÇE: Demokrasimizin her zaman yanındayız, darbeye hayır.

GALATASARAY: Demokrasinin yanındayız #DarbeyeHayır.

TRABZONSPOR: Demokrasimize karşı yapılan her türlü darbe girişiminin karşısındayız. Devletimizin ve milletimizin daima yanındayız.

GAZİANTEPSPOR: Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Öte yandan Beşiktaş yeni sezon hazırlıkları kapsamında dün yapacağı idmanı iptal etti. Fenerbahçe ise Fransız ekibi Lyon ile oynayacağı hazırlık maçının iptal edildiğini duyurdu. Kulüp yöneticileri ve futbolcular da darbe girişimine çok sert bir tepki gösterdiler.

DİĞER
Yükleniyor
SON DAKİKA