Milletimizle gurur duydum

Milletimizle gurur duydum
Perşembe 21.07.2016

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, “Dünyaya demokrasi dersi veren, bayrağına, devletine sahip çıkan bir milletin ferdi olduğumdan dolayı gurur duydum” dedi

FETÖ'cülere karşı mücadeleye en kuvvetli şekilde devam ettiklerini belirten Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, katıldığı bir televizyon programında Kalkışma anında ve sonrasında yaşananları anlatan Kılıç, kaybedecek bir saniyeleri bile olmadığını vurgulayarak şöyle konuştu:

Hainlikle açıklanamaz!
"Bu kişilere karşı yeni bir tasvir bulunması lazım. Hainlik de bunları açıklayacak şekilde yeterli değil. Bir daha bunun olmaması, bir daha güzel ülkemizin böyle bir şey yaşamaması için çalışacağız. Kararlılığımızı ve Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın ortaya koymuş olduğu yoldaki o duruşun tam anlamıyla iyi uygulanabilmesi için yapılan çalışmalar var." Darbe girişimi sırasında Samsun'da planlanan bir açılışta bulunduğunu aktaran Kılıç, "Yaşanan bu olaydan dolayı kahrolduk. 'Cennet vatanımızın başına neden böyle bir olay geldi' diye üzüldük. Dünyaya demokrasi dersi veren, bayrağına, devletine, Cumhurbaşkanına ve hükümetine salip çıkan bir milletin ferdi olduğumdan dolayı gurur duydum. Siyasi parti ayrımı gözetmeksizin söylüyorum. Çünkü şunu çok iyi biliyoruz ki, meydanlarda tüm milletimiz var. Vatanına, milletine, bayrağına salip çıkan vatandaşlarımız var" diye konuştu.

Milleti dinleyeceğiz
Bakan Kılıç, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım'ın meydanlarda atılan "idam isteriz" sloğanlarıyla ilgili açıklamaları olduğunu hatırlatarak, "Biz milletimizi temsil ediyoruz. Tabii ki taleplerini de dinleyeceğiz" dedi. "Darbenin karşısındayız, darbeyi kabul etmiyoruz ama.." cümlesinin ardından 'ama' kelimesinin kullanılmaması gerektiğinin altını çizen Kılıç, "Bunlar da bizi üzen şeyler. Avrupalı dostlarımız gelip görsünler durumu" dedi

'254 kişi görevden alındı'
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, bakanlık bünyesinde FETÖ ile irtibatı olan 245 kişinin görevden alındığını söyledi. Kılıç "Bakanlık olarak görevi devraldığımızda 17-25 Aralık darbe girişiminin sonucundaydık. O zaman bize kimse inanmamıştı. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a verdiğimiz bir söz var. Daha önce 2 bin 100 kişiyi görevden uzaklaştırmıştık, şimdi de 254 kişiyi daha görevden aldık. Tasfiye sürecek" diye konuştu.

Bakan Kılıç'tan önemli satır başları
Gülen 'in iadesini bekliyoruz.
Tankın önüne yatan milletimize, Türk medyasına o gece göstermiş olduğu duruştan dolayı teşekkür ediyorum.
TSK içinde çok ciddi anlamda hayatlarını ortaya koyarak buna direnenler var.
Geldiğimiz bazı görevler, kutsaldır. Buna ihanet ediyorsanız; kendinize, ailenize, namusunuza ihanet ediyorsunuz.
İnsanların yüreği kırılmış vaziyette.
Bu hainlerle birlikte oturmuşluğumuz vardı.
Etiketler Spor
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN