Türkiye sahipsiz değil

Türkiye sahipsiz değil
Perşembe 21.07.2016

Fotomaç’ın ulaştığı spor adamları, 15 Temmuz’da yapılan alçakça saldırıya tepkilerini net bir şekilde dile getirdi. Hepsi, meydanlara akın eden halka ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür etti, şu mesajı verdi: HAKİMİYET MİLLETİNDİR

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta:
Bu birlik devam etmeli
Ülkemizin darbe tarihindeki en önemli operasyonlardan birisi. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin dahi bombalanmasından bahsettiğimiz darbe girişimi. Demokrasiye kasteden, normal hayatın kesintiye uğramasına sebep olan böyle bir girişimi şiddetle kınıyorum. Türkiye'de bütün insanların görüş farklılığı gözetmeden sokaklara dökülmesi, bu operasyonun başarısız olmasının en büyük etkeni olmuştur. O nedenle bireyleri olağanüstü katkılarından dolayı tek tek tebrik ediyoruz. Türkiye'nin imajıyla ilgili gerçekten olağanüstü bir durumla karşı karşıyayız ama bunun hasarlarını en aza indirerek geçiştirmeli, çaba göstermeliyiz. El ele vermemiz, birlik olmamız gerekiyor.

Kayserispor Başkanı Recep Mamur:
Meydanlardan ayrılmıyoruz
Ülkemizin yaşadığı bu durum, FETÖ'nün Türk halkına yaptığı çirkin bir olaydır. Cumhurbaşkanımızın talimatı ile sokağa dökülen halkımız sadece bu örgüte değil dünyaya "Türkiye'yi yıkamazsınız" mesajını verdi. Dünya gördü ki, Türkiye ülkesine, bayrağına yapılacak bir saldırıda tek yürek oluyor. Kayserispor olarak biz de gece demokrasi nöbetine çıkan halkımızla beraber meydanlardayız. Türkiye'yi yıkmaya kimsenin gücü yetmez.

Bursaspor Başkanı Ali Ay:
Pislikler temizlendi
Olmaması gereken bir olaydı ama oldu. Üzülerek yaşadık! Ancak her şerde bir hayır vardır diyorum. Çünkü içimizdeki pislikler temizlendi, temizlenmeye de devam ediyor. Tekrar bunların yaşanmaması için dikkat edeceğiz. Demokrasi şehitlerimize çok üzüldük. Allah bu tür insanları başımızdan eksik etmesin. Milletimiz demokrasiye sahip çıktı. Biz de Bursaspor olarak onları unutmamak, unutturmamak için ilk ya da ikinci maçımıza tüm demokrasi şehitlerimizin adı yazılı forma ile çıkacağız.

Bülent Korkmaz:
Demokrasi olmazsa olmazımız
Olmazsa olmaz: Demokrasi, demokrasi, demokrasi... Ülkemiz için en önemlisinin bu olduğunu bir kez daha gördük. Türkiye Cumhuriyeti'nin tek bayrak, tek millet olduğunu herkesin bilmesi gerekiyor. Ülkemiz çok sıkıntılı bir dönemden geçiyor.

Ahmet Akcan:
Canımızı vermek için varız
Ülkemize, bayrağımıza ve halkımıza yapılan hain saldırıyı lanetliyorum. Biz vatan için gerektiğinde canımızı vermek için varız. Bunu herkes böyle bilsin.

Ç.Rize Teknik Direktörü Hikmet Karaman:
Bu emri verenler sapık
Olay akşamı Boğaziçi Köprüsü'nden geçiyordum. Olaylara şahit olan biriyim. Bunun adı darbeden öte bir katliam. İnsanların nasıl tankların önünde durduğunu, nasıl silahla tarandığını gördüm. Vahşete tanık olan biriyim. Halka ateş açılır mı? Bunun daha ötesi var mı? Sonraki bölümlerde halkın da askeri dövdüğünü gördüm. O an yaşananların etkisiyle yapıldığı kesin. Bu vahşeti yapanları şiddetle kınıyorum. Bu emri verenlerin müslüman olduğuna inanmıyorum. Bunların hepsi sapık. Kayserispor'u çalıştırırken Akın Öztürk'ü orada tanıdım. Hafta sonları savcı, emniyet müdürleri, Akın Öztürk gelirdi, beraber maç yapardık. Nasıl böyle biri oldu anlayamadım. Bir insan bu kadar gaddar olabilir mi? Bu nasıl bir komutan? Hâlâ kendime anlatamıyorum! Anlayamıyorum.

Ziya Doğan:
Her şerde bir hayır vardır
Türk insanı olarak hiç hak etmediğimiz olayları yaşadık. Hatırlamak dahi istemiyorum. Bu ülke sahipsiz değil ve bunu da tüm halkımız kenetlenerek gösterdi. Türkiye titreyip kendine geldi. Her şerde bir hayır var. Belki de bunların şimdi ortaya çıkıp kendilerini göstermeleri Türkiyemizin geleceği açısından daha faydalı oldu. Bundan sonra daha da iyi kenetlenip ülkemize sahip çıkmalıyız.

Umm Salal Teknik Direktörü Bülent Uygun:
Halkın ve Erdoğan'ın cesareti...
Katar'a gider gitmez, Nepalli, Senegalli, Bahreynli, Sudanlı ve İspanyol'u Türk bayraklarıyla beni karşıladı. Vatan düşmanları kahpeçe girişimde bulunmuştur. Demokrasi altında islam sancaktarlığı için cevşenlerle, Türk bayraklarıyla meydanlara çıkıp yüreklerini ortaya koyan Türk halkı ile Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan'ın duruşu ve cesaretiyle olaylar bertaraf edilmiştir. Türk milleti esaret içinde değil cesaret içerisinde demokrasi tarihi yazmıştır.

Güvenç Kurtar:
Amaçlarına ulaşamayacaklar
Kabul edilemez şeyler yaşadık. Tüm halkımız, ülke düşmanlarına karşı tek yürek, tek bilek oldu. Bir çok masum insanımız demokrasi adına öldü. Ülkemizin bütünlüğüne olacak bir harekette Türk halkının nasıl birleştiğini halkımız tüm dünyaya gösterdi.

Ahmet Ertem:
Bunu kimse kabul edemez
Hiç kimse Türk insanına böyle haince bir davranış biçimi gösteremez. Sayın Cumhurbaşkanımız da halkı sokağa davet ederek gereğini yapmıştır. Paralel yapının en kısa zamanda tamamen temizlenmesi gerek.

Hüsnü Özkara:
Hainlere imkan verilmedi
Milletimiz hainlere imkan vermedi. Türk milleti neler yapabileceğini gösterdi. Hiçbir siyasi düşünce gözetmeden tankların önüne geçtiler. Bu da Türk milletinin asaletinde olan bir şey.

Yılmaz Vural:
Bu yoldan dönmek yok
Cumhurbaşkanımızın konuşma yapacağı yerlerde olacağız. Bu hareketimiz sanırım bu zihniyette olanlara en önemli yanıttır. Türkiye'nin girdiği yoldan geri dönmek gibi bir şansı yok. Mücalede etmeden hiçbir şey kazanılmıyor.

Giray Bulak:
Herkes üstüne düşeni yapmalı
Bu vatan hainlerinin yakamızdan düşmesini istiyoruz. İstikrarlı giden düzenin bozulmasına izin vermeyiz. Biz de spor kesimi olarak üzerimize düşeni yapmak zorundayız. Ülkemizin birliği düzeni için vatanseverler yan yana olmalı.

Ümit Kayıhan
Bu özel gün unutulmamalı
Hainlik yapanlar geleceğimizi karanlığa sürüklemek isteyen kişilerdir. Bu günün özel bir gün olarak kutlanmasını ve hiç unutulmamasını istiyoruz
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN