‘Barınamazlar’

‘Barınamazlar’
Salı 26.07.2016

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, FETÖ’cü teröristlerin her yerden temizleneceğini söyledi. Bakan Kılıç “Bunlar aramızda barınamaz. Asla müsamaha göstermek yok” dedi

Türkiye'ye 15 Temmuz'da kabus gibi bir gece yaşatan ancak halkın demokrasiye sahip çıkmasıyla püskürtülen hain FETÖ'cülerin kaçışı kalmadı. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç da her alanda bunların temizleneceğini söyledi. Kılıç "Hepsini bulup temizleyeceğiz. Yargının alacağı kararlar sonuna kadar uygulanacak. Bu hainler aramızda barınamaz. Müsamaha göstermek yok. Bu vatan için görev yapmak, namustur, şereftir, onurdur. Cumhurbaşkanlığı başyaverliğine getirilmiş kişi ihanet ediyor. Şeref onur yok bunlarda" ifadesini kullandı.

'BUNLAR TERÖRİST'
Bakan Akif Çağatay Kılıç "Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın FETÖ terör örgütüne olan kararlı ve sert duruşunu herkes gördü. Biz Fransa'da terör olduğunda "ama, fakat" demeden kınadık. Tüm dünyadan da aynı şeyi bekliyoruz. Bu girişimi yapanlar Türkiye Silahlı Kuvvetleri askeri değil, bunlar terörist. Cezalarını da çekecekler" ifadelerini kullandı. Bakan Kılıç, Boğaziçi Yüzme Yarışları, Kırkpınar Güreşleri ve daha birçok spor organizasyonunun kesintisiz yapıldığını belirterek hain girişimin faaliyetlerine engel olamadığını söyledi.

'MECLİSİN BOMBALANMASI MI TİYATRO!'
"
BU ülkenin vatandaşları demokrasiyi, hukuku savunmak için sokaklara çıktı. Buna tiyatro diyenler oldu. Bunlar dünyanın gerçeklerinden haberdar değiller. Hatta bu dünyada yaşamıyorlar. Sokaktaki hainlerin halka silah çekmesi mi, Cumhurbaşkanımızın kaldığı otele yapılan saldırı mı, meclisin bombalanması mı tiyatro? Bunu nasıl söylerler?"
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN