Köklerini kazıyacağız

Köklerini kazıyacağız
Cuma 29.07.2016

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, dün çok net mesajlar verdi: FETÖ’cüler sporun içinde de var. Hepsini temizlemek için gerekli çalışmalara başladık. Bildiğimiz yolda yürüyeceğiz ve bundan taviz vermeyeceğiz

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, gündemle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. 15 Temmuz'da yapılan hain saldırıyla ilgili sözlerine başlayan Bakan Kılıç'ın öne çıkan sözleri şunlar: "FETÖ'ye karşı milletin gücünü arkamızda hissediyoruz. Bu terör örgütü ile büyük bir mücadele içerisindeyiz. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Başbakanımızın talimatları doğrultusunda biz bu yolda hiçbir şekilde bu konuda taviz vermeden yürüyeceğiz. Bizim ordumuz ve emniyet güçlerimiz, FETÖ terör örgütünden daha kuvvetlidir. Her şey de ortadır."

Hukuki işlemler başladı
"
Örgüt üyeleri spor camiasında da etkili... Bir federasyon başkanının daha önceki sportif anlamdaki hatalarla alakalı olarak incelemeler tamamlanmıştı. Onun işleme konulmasıyla ilgili onayı verdim ama bununla beraber aynı zamanda 15 Temmuz gecesi, 16 Temmuz sabahı bu darbe girişiminde bulunan FETÖ üyelerine destek mahiyetinde atılan mesajlar da dikkatimizden kaçmadı ve bununla alakalı olarak da hukuki işlem başlattık. Spordaki FETÖ'cülerin de köklerini kazıyacağız."

OHAL sporu etkilemedi
"
OHAL, Gençlik Spor Bakanlığı'nın programlarını etkilemedi. Fenerbahçe- Monaco maçı hiçbir sorun yaşanmadan noktalandı. İstanbul Kıtalar Arası Yüzme Yarışı, Kırkpınar güreşleri, İşitme Engelliler Dünya Şampiyonları'nda sorun yaşanmadı. Bundan sonra da yaşanmayacak. Çalışmalarımız devam edecek."
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN