Hain bunlar

Hain bunlar
Cumartesi 30.07.2016

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Hamza Yerlikaya, 15 Temmuz'daki hain saldırıyı düzenleyen FETÖ'ye destek olanlara ateş püskürdü.

Özellikle bu terör örgütü lideriyle ilgili açıklamalar yapmaya devam eden eski milli sporcuları hedef alan Yerlikaya, çarpıcı ifadeler kullandı. Eski futbolcu Hakan Şükür ve NBA'de oynayan Enes Kanter'in ihanete devam ettiğini söyleyen Yerlikaya, "Soysuzluğa devam ediyorlar. Biz bunları milli zannediyorduk, bunlar gayri milliymiş" dedi.

HEPSİNİ BİLİYORUZ
Bu iki isimle aynı görüşte birçok kişinin bulunduğunu da vurgulayan Hamza Yerlikaya, "Biz onları da biliyoruz ama onlar bizim bildiğimizi bilmiyor. Bunlar, yönünü millete değil FETÖ'ye dönmüş. Millete sırtını dönerek, biat şekline gitmişler. Tarih bunları da yazıyor. 78 milyona sırtını dönüp, bir tane terör örgütü liderine kucak açmayı, toplumun tüm kesimlerince lanetler okunurken sevgiyle yaklaşmayı, bilim adamlarının incelemeye alması lazım" ifadelerini kullandı.

TONGSİR YANLIŞ YAPTI
Hamza Yerlikaya, Twitter'daki paylaşımları nedeniyle Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Başkanı Oğuz Tongsir'in de büyük bir yanlış içinde olduğunu vurgulayıp, "Millet canını dişine takarak tanklara karşı mücadele etti. Milletin bu mücadelesiyle alay eden o koltukta oturmamalı, derhal terk etmelidir. Spor camiası, yazarları eminim ki bunun gereğini yapacaktır" diye konuştu.

EN DEĞERLİ OLİMPİYAT
Asrın güreşçisi unvanı bulunan ve sporculuk döneminde zirveden inmeyen Yerlikaya, yaklaşan Rio Olimpiyat Oyunları'yla ilgili de konuştu. FETÖ'nün darbe girişiminin ardından milli sporcuların tarihteki en önemli olimpiyat oyunlarına katılacağının altını çizen Yerlikaya'nın öne çıkan diğer sözleri şöyle:

BU KEZ ÇOK FARKLI
"Bugün, geçmişten çok farklı. Bugün alınabilecek altın madalya daha bir değerli olacak. Tarihimizdeki en değerli olimpiyat. Dünyanın hiçbir ülkesinde darbeye darbe yapan bir millet yoktur. İşte o milletin evlatları orada mücadele edecek. 5 olimpiyatı yerinde takip ettim. Brezilya'da da olacağız. Sayın Cumhurbaşkanımıza da gerekli bilgileri veriyoruz."

TARİH BİRİNCİLİĞİ YAZAR
"Bir önceki oyunlara göre daha çok madalya alınması durumunda sistemin doğru ilerlediğini göreceğiz. Sistem doğru ilerliyorsa, üzerine biraz daha koyarak çıtayı yukarı taşımak hedef olacak. Eğer altında çıkıyorsa veya verimli bir şey yoksa, oturup onu da değerlendirmeye alırız. Tarih altın madalyayı yazar. 10 tane gümüş veya bronz madalyan olacağına bir tane altın madalyan olsun yeter.

MADALYALAR ŞEHİTLERİMİZE
FETÖ'nün düzenlediği 15 Temmuz'daki saldırıda Türk halkı olarak tarih yazdıklarını kaydeden Hamza Yerlikaya, 2016 Rio Olimpiyatları öncesi de sporculara mesaj gönderdi. "İnşallah sporcularımız da Rio'da tarih yazacak" diyen Yerlikaya, "Olimpiyat Oyunları'nda alınacak madalyalar, 15 Temmuz'da meydanlara çıkıp vatan için mermiye, tanka göğüs germiş şehitlerimize armağan olsun" sözlerini sarfetti.

VATAN İÇİN BAYRAK İÇİN
Olimpiyat madalyasını göğüsleyecek en önemli branşlardan birinin güreş olduğunu da söyleyen Yerlikaya, "Bunun yanı sıra atletizm, tekvando, judo var. Tarihte ilk kez olimpiyata katıldığımız branşlarımız da var. Bu da belirli bir yol katettiğimizi gösteriyor. Rio Olimpiyatları'nda umduğumuzun üstünde madalya alacağımız inancındayım. Yaşanan son olaylarda vatan için, bayrak için nasıl bir imanla, inançla mücadele edildiyse, sporcularımız aynı mücadeleyi orada da sergilesin."
Etiketler Hamza Yerlikaya
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN