Web Sürümüne Geç

  ''Ata sporları çok önemli''

  ''Ata sporları çok önemli''
  14 Mayıs 2017, Pazar Güncelleme: 01:53

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Etnospor sayesinde çocukların Ata sporunu tanıdıklarını söyledi. Kaya, “Evlatlarımız AVM’ler yerine buralarda olmalı” dedi.

  Etnospor Kültür Festivali'nin 3'üncü gününde Yenikapı'daki alanı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ziyaret etti. Bakan Kaya, "Çocuklarımızın kendi kültürlerini tanımaları adına çok değerli bir festival. Çocuklar burada hep eğlenip hem de Ata sporlarıyla tanışıyorlar. Çocuklarımız AVM'lerde değil buralarda büyümeli. Yarın (Bugün) Anneler Günü. Ben herkese sesleniyorum, Anneler Günü'nde çocuklarınızı da alıp Etnospor'a gelin" ifadelerini kullandı.

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya sözlerini şöyle tamamladı: "Biz gençlerimizin kendi kültürleriyle yetişmesini istiyoruz. İnşallah bu festival bundan sonra da geleneksel olarak devam edecek. Biz de Aile Bakanlığı olarak bir parçası olacağız. Anadolu'nun her köşesine bu güzel organizasyonu taşımalıyız. Yiyek Festival alanını çok beğendim. Bakan olduktan sonra çok fırsatım olmasa da kendim de evde yemek yaparım. Burada da geleneksel yemeklerimiz, Anadolu ve Orta Asya mutfağının güzel örnekleri var."

  BUGÜN BİTİYOR
  İkinci Etnospor Kültür Festivali bugün sona eriyor. 11 Mayıs'ta başlayan muhteşem organizasyona 3 gün boyunca büyük ilgi vardı. Yenikapı'daki etkinliklere Pazar günü ailelerin de çocuklarıyla akın akın gelmesi bekleniyor.  'MANGALAYA MERAK SARDIM'
  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya evde 6 yaşındaki oğluyla sık sık mangala oynadığını söyledi. Bakan Kaya, "Çocuklar mangalayı müthiş oynuyor. Burada da 4 yaşındaki bir evladımızla mangala oynadım. Ayrıca rahmetli dedem güreşçi. Güreşçi bir dedenin torunu olmaktan gurur duyuyorum" dedi.  ERDOĞAN DOKUMA BÖLÜMÜNDE
  Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, ev sahibi olduğumuz organizasyonun 3. gününde de Yenikapı'daki yerini aldı. Bilal Erdoğan, 'Kültürel Etkinlikler' bölümünde el sanatları atölyelerini ziyaret etti. Erdoğan, burada ilmek ilmek dokudu. Erdoğan, "Sadece spor değil, kültürel miraslarımız da burada yükseliyor" dedi.

  'BÜYÜK HEYECAN'
  Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Hamza Yerlikaya, Etnospor Kültür Festivali'ne katıldı. Yerlikaya "Gençliğin burada olması bize büyük mutluluk veriyor. Bilal Erdoğan Bey'in öncülüğünde güzel bir etkinliğe şahit oluyoruz. Unutulmaya yüz tutmuş sporlar, kültürler yeniden canlanıyor. Heyecan verici" diye konuştu.

  CEMAL HÜNAL DA FESTİVALDE
  Ünlü aktör Cemal Hünal da dün Etnospor Kültür Festivali için Yenikapı'ya geldi. Başta Issız Adam olmak üzere birçok film ve dizide oynayan aktöre festival alanında büyük ilgi vardı. Normal yaşamında da at binen Hünal "Etnospor muhteşem bir festival. Türk kültürü burada yeniden canlanıyor" ifadelerini kullandı.

  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN