Web Sürümüne Geç

  ALS için el ele

  ALS için el ele
  23 Mayıs 2017, Salı Güncelleme: 01:43

  Eski futbolcu İsmail Gökçek’in başkanlığını yaptığı ALS MNH Derneği için düzenlenen geceye katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, “ALS hastaları için farkındalık oluşturmak çok önemli” dedi.

  ALS MNH Derneği için TFF'nin Riva'daki tesislerinde düzenlenen gala gecesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın yanı sıra futbol dünyasının da önemli isimleri yer aldı. ALS hastalığına farkındalığın oluşturulması ve derneğe destek olmak amacıyla düzenlenen organizasyona; TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta da katıldı.

  ONLAR İNSANLIĞIN SÜPER LİGİ'NDE
  ALS MNH Derneği Başkanı eski futbolcu İsmail Gökçek, gecenin açılış konuşmasını yaptı. Tekerlekli sandalyesine bağlı olan özel bir bilgisayar aracılığıyla konuşmasını yapan Gökçek, katılımcılara teşekkür etti. Yıldırım Demirören ise "ALS hastaları insanlığın Süper Ligi'nde. Herkes onlar için elinden geleni yapmalı" dedi. Derneğe minibüs hediye eden NETAŞ CEO'su Müjdat Altay da organizasyonda büyük alkış aldı  HASSAS OLUNMALI
  Trabzonsporlu eski futbolcu İsmail Gökçek'in başkanlığını yaptığı ALS MNH derneği için Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde gala gecesi düzenlendi. Dernek için ALS hastalarını taşımaya uygun özel bir minibüs hediye edilirken, maddi bağışta da bulunuldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, yaptığı konuşmada Türkiye'de 8 bin ALS hastası olduğuna dikkat çekerek, "ALS hastaları için farkındalık oluşturmak çok önemli. Gözleri görmeyen bir kişi, elinde kandille gezerken, ona bu kandille neden gezdiği ve gözleri görmediği söylenir. Kandili taşıyan kişi de, "Bu kandil benim için değil, senin gibi kalp gözü kapalı olanlar için" cevabını verir. Herkesin bu konularda hassas olması gerekiyor" ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından Emine Erdoğan, TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman birlikte basın mensuplarına poz verdi.

  Yılmaz ŞENOL
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN