Web Sürümüne Geç

  Yeni Spor Bakanı Osman Aşkın Bak oldu

  Yeni Spor Bakanı Osman Aşkın Bak oldu
  19 Temmuz 2017, Çarşamba Güncelleme: 20:44

  Yeni Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak oldu.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de Başbakan Binali Yıldırım'ı kabul etti. Sürpriz görüşmenin ardından kabinedeki değişiklikler açıklandı.

  Başbakan Yıldırım, kabulün tamamlanmasının ardından Beştepe'de yaptığı basın açıklamasıyla Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın yerine Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak'ın getirildiğini açıkladı.  Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak'ın Erokspor'da futbol oynadığı dönemlerden bir kare...

  BEŞİKTAŞ KONGRE ÜYESİ
  1966 İstanbul doğumlu olan Osman Aşkın Bak, milletvekili seçilmeden önce 2 dönem Güreş Federasyonu Başkanlığı yaptı. Kasımpaşa Spor Kulübü Genel Sekreterliği, İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği görevini de yürüten Bak, TFF Genel Kurul Delegeliği, Profesyonel Kurul ve Dış İlişkiler Kurulu Üyeliği, İstanbul Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Genel Sekreterliği de yaptı. Osman Aşkın Bak, aynı zamanda Beşiktaş Kongre Üyesi.

  OSMAN AŞKIN BAK: HABERİM YOKTU
  Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, "Bizi bu göreve layık gören Sayın Başbakanımıza, Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz. Ülkemize hizmet etmek için elimizden gelen en iyi şekilde çalışacağız." dedi.

  Bak, Başbakan Binali Yıldırım'ın Bakanlar Kurulu üyelerinin adını açıklamasının ardından, iktidar kulisinde milletvekillerinin ve gazetecilerin tebriklerini kabul etti.

  Gazetecilerin "Haberiniz var mıydı" sorusu üzerine Bak, "Yok. Genel Kurulda'ydım. Arkadaşlar telefon etti." yanıtını verdi.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'a teşekkür eden Bak, "Ülkemize hizmet etmek için elimizden gelen en iyi şekilde çalışacağız. Tabii ben spor camiasının içerisinde yetişmiş birisiyim. Çok küçük yaşlardan beri spor yöneticiliği yapıyorum. Türkiye Güreş Federasyonu başkanlığı, çeşitli kulüplerde yöneticilik yaptım. Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu'nda görev aldım. Spor benim hayatımın bir parçası." diye konuştu.

  Erokspor'un Kulaksız'da bulunan tesislerinin açılışında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Erokspor yöneticisi Osman Aşkın Bak'ı plaketle ödüllendirmişti (İstanbul, 1997)

  KULÜPLER BİRLİĞİ VAKFINDAN OSMAN AŞKIN BAK'A TEBRİK
  Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Göksel Gümüşdağ, Akif Çağatay Kılıç'ın yerine Gençlik ve Spor Bakanlığına getirilen Osman Aşkın Bak'ı tebrik etti. Gümüşdağ, vakfın internet sitesinde yayımlanan mesajında, şunları kaydetti:

  "Yeni oluşturulan Bakanlar Kurulu'nda Gençlik ve Spor Bakanı olarak göreve getirildiğinizi büyük bir memnuniyetle öğrenmiş bulunmaktayız. Sahip olduğunuz bilgi ve birikimle Türk sporuna ve Türk futboluna değer yaratan projelerle katkı sağlayacağınıza tüm samimiyetimle inanıyor, Kulüpler Birliği Vakfı adına bu önemli görevde şahsınıza başarılar diliyorum."

  Göksel Gümüşdağ, Akif Çağatay Kılıç'a da teşekkür ederek, "25 Aralık 2013 tarihinden bu yana yürütmekte olduğunuz Gençlik ve Spor Bakanlığı görevinde bulunduğunuz sürece Kulüpler Birliği Vakfına ve Türk futboluna vermiş olduğunuz destek ve katkılarınızdan ötürü Kulüpler Birliği Vakfı olarak şahsınıza teşekkür ediyor bundan sonraki süreçte başarılar diliyoruz." ifadelerini kullandı.

  TÜRKİYE BASKETBOL FEDERASYONUNDAN OSMAN AŞKIN BAK'A TEBRİK
  Türkiye Basketbol Federasyonu, Akif Çağatay Kılıç'ın yerine Gençlik ve Spor Bakanlığına getirilen Osman Aşkın Bak'ı tebrik etti.

  Federasyonun internet sitesinden yayımlanan kutlama mesajında, şu ifadelere yer verildi: "Türkiye Basketbol Federasyonu olarak, AK Parti Rize Milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne giren Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Osman Aşkın Bak'a tebriklerimizi iletir, görev süresini tamamlayan Sayın Akif Çağatay Kılıç'a da teşekkürlerimizi sunarız."

  OSMAN AŞKIN BAK KİMDİR?
  11 Ekim 1966'da İstanbul Üsküdar'da doğdu. Baba adı Muhittin, anne adı Fatma'dır.

  Makine Mühendisi, Üst Düzey Yönetici, Öğretim Üyesi; İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Fakültesini bitirdi. İngiltere'de Nottingham Üniversitesinde İşletme Yönetimi ve Endüstri Mühendisliği alanında yüksek lisansını, İstanbul Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Endüstri Mühendisliği Programında doktorasını yaptı.

  Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu, Türk İran İş Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi olarak görev üstlendi. İstanbul Ticaret Odasında Meclis Üyesi olarak görev yaptı. Çeşitli spor kulüplerinde genel sekreterlik ve başkanlık görevleri ile federasyonlarda yönetim kurulu üyeliği, kurul üyeliği, genel kurul delegeliği ve başkanlık görevlerinde bulundu. Çok sayıda makale ve bilimsel yayını bulunmaktadır.

  24. Dönemde İstanbul Milletvekili seçildi. NATO Parlamenterler Asamblesi Türk Grubu Üyesi ve Dışişleri Komisyonu Sözcüsü oldu. Dopingle Mücadele Araştırma Komisyonu Başkanlığı yaptı.

  Çok iyi düzeyde İngilizce ve orta düzeyde Almanca ve Farsça bilen Bak, evli ve 4 çocuk babasıdır.

  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN