DGS 2019 başvuruları nasıl yapılır? 2019 DGS ne zaman?

DGS 2019 başvuruları nasıl yapılır? 2019 DGS ne zaman?
Perşembe 02.05.2019 17:37

Dikey geçiş yapmak isteyenlerin katıldığı DGS sınavının 2019 yılı başvuruları 26 Nisan’da başladı. Binlerce kişinin DGS başvurularını yaptığı şu günlerde son başvuru tarihinin ne zaman olduğu merak edildi. 2019 DGS sınavının ne zaman düzenleneceği ve sınav ücretinin bu yıl kaç lira olarak belirlendiği de merak edilenler arasında yer alıyor.

2019 yılı DGS sınavı için başvurular sürüyor. ÖSYM, DGS başvurularını 26 Nisan-8 Mayıs tarihleri arasında alacağını duyurdu. Adaylara uyarıda da bulunan ÖSYM, 2019 DGS kılavuzunun detaylıca incelendikten sonra başvuruların yapılması gerektiğine dikkat çekti.

2019 DGS BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

DGS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Adaylar T.C. kimlik numarası ve şifresi ile ÖSYM'nin resmi internet sitesi olan "https://ais.osym.gov.tr" üzerinden başvurularını gerçekleştirebilecek.

2019 DGS SINAVI NE ZAMAN DÜZENLENECEK?

Dikey Geçiş Sınavı, ÖSYM tarafından 30 Haziran 2019 tarihinde tek oturum halinde yapılacak. Sınav 10.15'te başlayacak ve 150 dakika sürecek.DGS SINAV ÜCRETİ NE KADAR?

Dikey geçiş sınavının başvuru ücreti 120 TL olarak belirlendi, geç başvuruların 21 Mayıs'ta yapılacağı belirlenirken bunun ücreti ise 180 TL olarak açıklandı.

Akbank'ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC'den başvuracak adaylar hariç); Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC'den başvuracak adaylar hariç); Finansbank'ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC'den başvuracak adaylar hariç); Kuveyt Türk Katılım Bankası'nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC'den başvuracak adaylar hariç); Türk Ekonomi Bankası'nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı; Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler; ING Bank'ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC'den başvuracak adaylar hariç); Vakıf Katılım Bankası'nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC'den başvuracak adaylar hariç); Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM'den ücret yatırılmaz.); ÖSYM Kartlı Ödeme Sistemi (https://odeme.osym.gov.tr/)

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN