İstanbul, Ankara ve İzmir’de iftar saat kaçta? 2019 Ramazan İmsakiyesi

İstanbul, Ankara ve İzmir’de iftar saat kaçta? 2019 Ramazan İmsakiyesi
Pazar 12.05.2019 16:30

Milyonlarca Müslüman vatandaş 2019 yılı Ramazan ayını yaşıyor. 11 ayın sultanı olan Ramazan’da oruç tutulurken iftar için hazırlıklar da sürüyor. Vatandaşların en çok merak ettiği konuların başında iftarın saat kaçta yapılacağı geliyor. İllere göre iftar saatini gösteren 2019 yılı Ramazan İmsakiyesi’ne haberimizden ulaşabilirsiniz.

Kur'an-ı Kerim'in indirildiği ay olan Ramazan'da Müslüman alemi bir ay boyunca oruç ibadetini yerine getiriyor. Vatandaşların en çok merak ettiği konuların başında illere göre iftar saati oluyor. Diyanet tarafından yayınlanan Ramazan İmsakiyesi'nde tüm illerin iftar saati yer alıyor.

2019 RAMAZAN İMSAKİYESİ İÇİN TIKLAYINIZ

İFTARDA OKUNACAK DUALAR


"Allah'ım! Senin için oruç tuttum, sana inandım, sana dayandım, senin verdiğin rızkla orucumu açtım. Yarının orucuna da niyet ettim, benim geçmiş ve gelecek günahlarımı bağışla.""Allah'ım! Bu günde oruç tutup ibadete durmam için bana yardımcı ol; bu günün sürçme ve günahlarından beni uzaklaştır; bu günde sürekli olarak seni zikretmeği bana nasip eyle; tevfikinle ey yolunu şaşanları hidayet eden!""Allah'ım!

Bu günde bana huşu ehlinin itaatini nasip eyle; mütevazı insanlar gibi dönüş yapıp tövbe etmemle göğsümü genişlet; imanınla, ey korkanların imanı ve güveni!""Allah'ım! Bu günde beni hoşnutluğuna götürecek bir kılavuz kıl bana; bu gün Şeytan'ı bana ulaştıracak hiçbir yol bırakma; benim yerleşeceğim ve rahat edeceğim yeri cennet kıl; ey arayanların hacetlerini yerine getiren -Rabbim-!".

RAMAZAN NE ZAMAN BİTECEK?

Ramazan ayının ne zaman sona ereceği Diyanet takvimine göre belli oldu. 2019 Arefe günü olan 3 Haziran'a kadar Ramazan orucu tutulmaya devam edecek.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN