Sayısal Loto’da 2. devir gerçekleşti! MPİ-15 Mayıs Sayısal Loto çekilişi

Sayısal Loto’da 2. devir gerçekleşti! MPİ-15 Mayıs Sayısal Loto çekilişi
Çarşamba 15.05.2019 10:17

Milli Piyango İdaresi (MPİ) Cumartesi ve Çarşamba günleri olmak üzere haftada iki kez Sayısal Loto çekilişini gerçekleştiriyor. Son iki çekilişte Sayısal Loto büyük ikramiyesini kazanan olmadığı için 2. Devir gerçekleşecek. Peki bu hafta Sayısal Loto’da 6 bilen çıkacak mı? Katlanan büyük ikramiye kimin olacak?

Sayısal Loto çekilişi MPİ resmi sitesinde bu akşam saat 21:45'te çekilecek ve canlı yayın olarak izlenebilecek. Büyük ikramiye için umutlarını bağlayan vatandaşlar, Sayısal Loto kuponunu dolduruyor. 15 Mayıs 2019 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandığında haberimizden de ulaşabilirsiniz.

SAYISAL LOTO ÇEKİLİŞ SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

SAYISAL LOTO NASIL OYNANIR?

İdare tarafından düzenlenen, katılımcıların 1-49 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca " oyun " olarak da ifade edilen şans oyunudur.
Çekiliş özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir.
İkramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür.
İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.

Sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.
Sayısal loto oyununda bir kaç hafta üst üste altı numarayı doğru tahmin eden çıkmaması üzerine ertesi haftalara devir sayısının artması, hasılatın çok yüksek olması üzerine sayısal loto oyun planında yapılan değişiklikle, "Bir haftaya ait oyunda altı bilen çıkmaması halinde bu gruba ayrılan ikramiye, ertesi hafta altı numarayı doğru tahmin edenlere dağıtılmak üzere devredilir.

Sayısal Loto oyunu çekilişlerinde ikramiye kazanan talihlilerin ikramiyeleri,
(3) ve (4) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden,
(5) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri veya MPİ Şubelerinden,
(6) bilenlere ise, ikramiyeleri Genel Müdürlük ile Şube Müdürlüklerince (Şube Müdürlükleri 500.000 TL.'ye kadar) ödenmektedir.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN