''Nemutlu'' adına golf şampiyonası

Cuma 09.03.2012 11:56

Golf Federasyonu, Erzurum'da antrenman sırasında geçirdiği kazada hayatını kaybeden milli kayakçı Aslı Nemutlu'nun adını, her yıl 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nda düzenlenen Türkiye Gençler Golf Şampiyonası'na verdi.

Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu, genç kayakçı Nemutlu'nun antrenman sırasında hayatını kaybetmesine üzüldüklerini söyledi. Federasyon olarak gençlere büyük önem verdiklerini ve lisanslı sporcuların yüzde 80'ini de 18 yaşın altındaki sporcuların oluşturduğunu ifade eden Ağaoğlu, şöyle konuştu:

''Aslı Nemutlu, çok genç yaşta antrenman sırasında hayatını kaybetti. Federasyon olarak gençlere önem veriyoruz. Sporunda ve okulunda başarılı birisiydi. Geçirdiği kaza bütün federasyonların emniyet ve sağlık tedbirlerini bir kez daha gözden geçirmesine sebep oldu. Her yönüyle örnek sporcunun adını, gençler Türkiye şampiyonasına verdik. Bu acıları hafifletmez ama adını yaşatmak istedik. İstanbul Klassis Golf Kulübü'nde, gençlik bayramında 19-20 Mayıs tarihlerinde düzenleyeceğimiz şampiyona, 'Aslı Nemutlu Türkiye Gençler Golf Şampiyonası' adıyla gerçekleştirilecek. Amacımız adını yaşatmak ve spor denildiğinde bunun temel taşlarını gençlerin oluşturduğunun anlaşılmasını sağlamak.''

Ahmet Ağaoğlu, genç sporcuların yetişmesini ve değerinin anlaşılmasını arzuladıklarını belirterek, ''Federasyonumuzun sporcusu değildi ama bu ülkenin sporcusuydu'' dedi.

Bursa Uludağ Kayak Kulübü sporcusu ve aynı zamanda milli kayakçı olan 18 yaşındaki Aslı Nemutlu, 12 Ocak'ta Erzurum'daki Konaklı Kayak Merkezi'nde antrenman yaparken dengesini kaybederek düşmüş ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti.

Etiketler Golf Federasyonu
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN