Web Sürümüne Geç

Belek Golf Akademi Antalya'da açıldı

Belek Golf Akademi Antalya'da açıldı
Cumartesi 02.01.2016 14:49

Antalya'nın Serik İlçesi'nde kurulan Belek Golf Akademi, törenle açıldı.

Belek Beach Park'ta kurulan Belek Golf Akademi'nin açılışına Serik Belediye Başkanı Ramazan Çalık, Başkan Yardımcısı Bünyamin Okudan ve davetliler katıldı. Törende konuşan Başkan Ramazan Çalık, dünyanın en iyi golf sahaları ve tesislerinin ilçede bulunduğunu söyledi. Halkın ve özellikle gençlerin golf sporuyla ilgilenmesi gerektiğini aktaran Başkan Çalık, "Artık şampiyonların Serik'ten çıkacağına gönülden inanıyorum" dedi.

Belek Golf Akademi'nin sahibi Cahit Kaya ise oyunculuk kariyerinde birçok Avrupa ülkesinde turnuvalarda yarıştığını belirterek, "Daha önce Belek'te kurduğum ilk okuluma çok talep geldi ve daha büyük bir yer gerekiyordu. Belediyemizin desteğiyle Belek Beach Park'a taşındık. Burası hem büyük hem de insanların rahatlıkla gelip dinlenebileceği bir yer. Hem güvenlik açısından çocuklar güvende. Aileler rahatlıkla çocuklarını buraya gönderebilirler" diye konuştu.

Açtıkları akademinin bir ilk olduğunu kaydeden Cahit Kaya, "Serik'te golfü gençlerde 4 yaşa indirdik. Madde bağımlısı ve sigara içen gençlerimizi topluma kazandırmak için psikolojik eğitim dersleri verilecek. Hedefimiz şampiyon milli oyuncuları Serik'ten çıkarmak" dedi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN