Güreşçiler ödüllendirildi

Salı 27.09.2011 14:38

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Dünya Güreş Şampiyonası'nda grekoromen stilde altın madalya kazanan Rıza Kayaalp ile bronz madalya elde eden Nazmi Avluca'yı ödüllendirdi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Cemil Çiçek'in katılımıyla gerçekleştirilen, Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Organize Sanayi Bölgeleri (OSB) arasında imzalanan işbirliği protokolünün ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Kayaalp ve Avluca'ya ödüllerini verdi.

ASKİ Spor Kulübü'nün güreşçileri Kayaalp ve Avluca, protokol töreninin ardından sahneye davet edildi. Sporcuları tebrik eden TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Kayaalp'e hitaben, ''Hemşehrim olarak ayrıca gururlandım. Her ikisi de önümüzdeki müsabakalarda yüzümüzü güldürecek, bizi gururlandıracak başarılar elde edecektir. Hepiniz adına tebrik ediyorum'' dedi.

Melih Gökçek de, ''Rıza dünya şampiyonu oldu. Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinden bir daire kazandı. Nazmi de üçüncü oldu. 30 bin lira ödül verdik. Ona da hayırlı, uğurlu olsun. Olimpiyata gidiyorlar. İnşallah olimpiyatta iki daire alacaklar. O da benim hediyem olsun'' diye konuştu.

Dünya şampiyonu Rıza Kayaalp ise tören sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'de güreşin belediyelerin desteğiyle devam ettiğini belirterek, bunlar arasında en büyük desteği de Melih Gökçek'in verdiğini kaydetti.

Olimpiyat şampiyonu Mehmet Akif Pirim ile çalıştıklarını dile getiren Kayaalp, şunları söyledi:

''Biz de bu desteği boşa çıkarmamak için çok çalışıyoruz. Ankara'ya altın ve bronz madalya getirdik. Önceleri de getirmiştik. Bundan sonra da getirmeye devem edeceğiz. Başkanımıza 2009 yılında Danimarka'da altın madalya getireceğim diye söz vermiştim. İstanbul'dan, Ankara'ya madalya getirip, hediye edeceğim demiştim. Bunu gerçekleştirdim. Bundan sonraki hedefimiz, Nazmi ağabeyimle birlikte el ele Londra'dan altın madalya getirmek.''

Nazmi Avluca da Melih Gökçek'in kendilerini ödüllendirdiğini anlatarak, ''Dünya ve Avrupa şampiyonalarında aldığımız madalyalarda bize maddi ve manevi destek veriyor. Önümüzde olimpiyatlar var. İnşallah burada madalyamız altın olur'' dedi.Yükleniyor
BİZE ULAŞIN