Milli Takım Belek'te hazırlanıyor

Salı 21.02.2012 16:47

Serbest Güreş Milli Takımı Teknik Direktörü Yakup Topuz, ''Hedefimiz önce Avrupa şampiyonası, sonra olimpiyatlarda Türkiye'yi en iyi şekilde temsil etmek ve altın madalya kazanmak'' dedi.

Serbest Güreş Milli Takımı, 7-10 Mart tarihlerinde Sırbistan'da yapılacak Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını, Antalya'nın Serik ilçesine bağlı Belek beldesinde sürdürüyor.

Teknik Direktör Yakup Topuz yaptığı açıklamada, hazırlıklarını teknik ve taktik çalışmalarla sürdürdüklerini söyledi. Kadrolarında genç ve yetenekli yeni sporcuların bulunduğunu ve şampiyonaya çok iyi hazırlandıklarını ifade eden Topuz, kampa 45 sporcunun katıldığını, 23 Şubat Perşembe günü yapacakları seçmelerin ardından Belgrad'a gidecek 7 sporcuyu belirleyeceklerini kaydetti.

Serbest Güreş Milli Takımı Kaptanı Serhat Balcı da, şampiyonaya çok iyi hazırlandıklarını ve Türkiye'nin yüzünü güldürecek sonuçlar elde etmek istediklerini ifade etti. Son olarak İstanbul'da düzenlenen Dünya Şampiyonası'nda ikinciliği elde ettiğini anımsatan Balcı, ''Belgrad'ta ve olimpiyatlarda altın madalya alıp, güreşi en iyi yerde bırakmak istiyorum'' dedi.

Genç güreşçilerden Taha Akgün ise, kampın çok güzel geçtiğini, Türkiye'yi en iyi şekilde temsil etmek istediklerini dile getirdi.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN