Gelecek gençlerde!

Perşembe 01.03.2012 11:12

Serbest ve Grekoromen Güreş Milli Takımları, Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da 6-11 Mart arasında düzenlenecek Avrupa Güreş Şampiyonası'nda gençlere ağırlık verecek.

Serbest Güreş Milli Takımı şampiyonaya, Antalya'nın Serik ilçesine bağlı Belek beldesinde her gün çift antrenman yaparak hazırlandı. Herhangi bir sakatlık sorunu bulunmayan serbestçiler, bu şampiyonada olimpiyatlar öncesinde moral arayacak.

Serbest Güreş Milli Takımı Teknik Direktörü Yakup Topuz, Avrupa Şampiyonası'nın son yılların en çekişmeli ve en zor şampiyonası olacağını belirterek, ''Bütün takımlar olimpiyatlar öncesinde en ciddi takımlarıyla gelecek ve sporcularının son durumunu görecek. Bizim açımızdan ise, takımımıza bir moral lazım. Olimpiyat barajını Serhat Balcı'nın dışında aşan yok. Onun için, madalya kazanıp moral bulacağız'' dedi.

Topuz, milli takımın teknik açıdan yeterli olmadığını, ancak savaşçı bir ruh kazandırdıklarını ifade ederek, ''Güreşçilerimiz herkesi yenecek kapasitede. Savaşçı ruhumuzla madalya arayacağız. Yağ, un ve şeker var. Helvayı ise sporcularımız yapacak'' diye konuştu.

Serbest Güreş Milli Takımı'nda 60 kiloda Münir Recep Aktaş, 74 Kiloda Soner Demirtaş ve 120 kiloda Taha Akgül Avrupa Şampiyonası'nda ilk kez büyükler kategorisinde milli formayı giyecekler.
Milliler, 4 Mart Pazar günü Antalya'dan Belgrad'a gidecek.

Grekoromen Güreş Milli Takımı Teknik Direktörü Mehmet Akif Pirim, İstanbul Sarıyer Mersinli Ahmet Tesisleri'nde devam ettikleri hazırlık çalışmalarının tamamlandığını ve dinlenmeye geçtiklerini söyledi.

Genç bir kadroyla şampiyonaya katılacaklarını bildiren Pirim, çok güzel bir kamp dönemi geçirdiklerini dile getirdi. Pirim, şampiyonaya 8 Mart Perşembe günü gideceklerini, 9 Mart Cuma ise mindere çıkacaklarını kaydetti.

Bayan Güreş Milli Takımı Teknik Direktörü İsmail Kosukoğlu ise sporcularından iyi mücadele beklediğini söyledi.

Kosukoğlu, bundan önce yapılan Avrupa şampiyonalarında beklenen başarıyı gösteremediklerine dikkati çekerek, ''İnşallah bu sefer şeytanın bacağını kıracağız ve özlediğimiz madalyaları ülkemize kazandıracağız. Bütün hazırlıklarımızı madalya üzerine kurduk'' ifadesini kullandı.

Avrupa Şampiyonası öncesinde Serbest, Grekoromen ve Bayan Milli Takımların kadroları ise şöyle:

Serbest

55 kilo: Ahmet Peker
60 kilo: Münir Recep Aktaş
66 kilo: Yakup Gör
74 kilo: Soner Demirtaş
84 kilo: Serdar Böke
96 kilo: Serhat Balcı
120 kilo: Taha Akgül

Grekoromen

55 kilo: Fatih Üçüncü
60 kilo: Soner Sucu
66 kilo: Refik Ayvazoğlu
74 kilo: Şeref Tüfenk
84 kilo: Ahmet Yıldırım
96 kilo: Ahmet Taçyıldız
120 kilo: Rıza Kayaalp

Bayan
48 kilo: Merve Kenger
51 kilo: Burcu Kebiç
55 kilo: Zeynep Yıldırım
59 kilo: Hafize Şahin
63 kilo: Elif Jale Yeşilırmak
67 kilo: Burcu Örskaya
72 kilo: Yasemin Ada

Etiketler Güreş
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN