Web Sürümüne Geç

  Gelecek gençlerde!

  Perşembe 01.03.2012 11:12

  Serbest ve Grekoromen Güreş Milli Takımları, Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da 6-11 Mart arasında düzenlenecek Avrupa Güreş Şampiyonası'nda gençlere ağırlık verecek.

  Serbest Güreş Milli Takımı şampiyonaya, Antalya'nın Serik ilçesine bağlı Belek beldesinde her gün çift antrenman yaparak hazırlandı. Herhangi bir sakatlık sorunu bulunmayan serbestçiler, bu şampiyonada olimpiyatlar öncesinde moral arayacak.

  Serbest Güreş Milli Takımı Teknik Direktörü Yakup Topuz, Avrupa Şampiyonası'nın son yılların en çekişmeli ve en zor şampiyonası olacağını belirterek, ''Bütün takımlar olimpiyatlar öncesinde en ciddi takımlarıyla gelecek ve sporcularının son durumunu görecek. Bizim açımızdan ise, takımımıza bir moral lazım. Olimpiyat barajını Serhat Balcı'nın dışında aşan yok. Onun için, madalya kazanıp moral bulacağız'' dedi.

  Topuz, milli takımın teknik açıdan yeterli olmadığını, ancak savaşçı bir ruh kazandırdıklarını ifade ederek, ''Güreşçilerimiz herkesi yenecek kapasitede. Savaşçı ruhumuzla madalya arayacağız. Yağ, un ve şeker var. Helvayı ise sporcularımız yapacak'' diye konuştu.

  Serbest Güreş Milli Takımı'nda 60 kiloda Münir Recep Aktaş, 74 Kiloda Soner Demirtaş ve 120 kiloda Taha Akgül Avrupa Şampiyonası'nda ilk kez büyükler kategorisinde milli formayı giyecekler.
  Milliler, 4 Mart Pazar günü Antalya'dan Belgrad'a gidecek.

  Grekoromen Güreş Milli Takımı Teknik Direktörü Mehmet Akif Pirim, İstanbul Sarıyer Mersinli Ahmet Tesisleri'nde devam ettikleri hazırlık çalışmalarının tamamlandığını ve dinlenmeye geçtiklerini söyledi.

  Genç bir kadroyla şampiyonaya katılacaklarını bildiren Pirim, çok güzel bir kamp dönemi geçirdiklerini dile getirdi. Pirim, şampiyonaya 8 Mart Perşembe günü gideceklerini, 9 Mart Cuma ise mindere çıkacaklarını kaydetti.

  Bayan Güreş Milli Takımı Teknik Direktörü İsmail Kosukoğlu ise sporcularından iyi mücadele beklediğini söyledi.

  Kosukoğlu, bundan önce yapılan Avrupa şampiyonalarında beklenen başarıyı gösteremediklerine dikkati çekerek, ''İnşallah bu sefer şeytanın bacağını kıracağız ve özlediğimiz madalyaları ülkemize kazandıracağız. Bütün hazırlıklarımızı madalya üzerine kurduk'' ifadesini kullandı.

  Avrupa Şampiyonası öncesinde Serbest, Grekoromen ve Bayan Milli Takımların kadroları ise şöyle:

  Serbest

  55 kilo: Ahmet Peker
  60 kilo: Münir Recep Aktaş
  66 kilo: Yakup Gör
  74 kilo: Soner Demirtaş
  84 kilo: Serdar Böke
  96 kilo: Serhat Balcı
  120 kilo: Taha Akgül

  Grekoromen

  55 kilo: Fatih Üçüncü
  60 kilo: Soner Sucu
  66 kilo: Refik Ayvazoğlu
  74 kilo: Şeref Tüfenk
  84 kilo: Ahmet Yıldırım
  96 kilo: Ahmet Taçyıldız
  120 kilo: Rıza Kayaalp

  Bayan
  48 kilo: Merve Kenger
  51 kilo: Burcu Kebiç
  55 kilo: Zeynep Yıldırım
  59 kilo: Hafize Şahin
  63 kilo: Elif Jale Yeşilırmak
  67 kilo: Burcu Örskaya
  72 kilo: Yasemin Ada

  Etiketler Güreş
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN