Milli takımlar Belgrad'a gitti

Pazar 04.03.2012 14:54

Sırbistan'da 6-11 Mart 2012 tarihleri arasında düzenlenecek Avrupa Büyükler Güreş Şampiyonası'na katılacak Serbest ve Kadın Güreş Milli Takımları kafilesi Belgrad'a gitti.

Serbest Milli Takım Teknik Direktörü Yakup Topuz, kafilenin hareketinden önce Atatürk Havalimanı'nda yaptığı açıklamada, iki kamp dönemi ile şampiyonaya hazırlandıklarını belirterek sporcuların moral ve motivasyonlarının güzel olduğunu ve kilolarında bir problemin bulunmadığını kaydetti.

Avrupa Şampiyonası'ndaki amaçlarının iyi bir moral yakalamak ve olimpiyatlara katılacak sporcuların belirleneceği nisan ayı içerisindeki 3 turnuvaya iyi bir şekilde gitmek olduğunu ifade eden Topuz, daha önce 96 kiloda Serhat Balcı ile olimpiyat barajını geçtiklerini, asıl amaçlarının 7'de 7 yapmak olduğunu söyledi.

Serbest güreşin morale ihtiyacı bulunduğunu ve şampiyona ile iyi bir çıkış yakalamak istediklerini anlatan Topuz, Türk halkının dualarını beklediklerini ifade etti.

Takım kaptanı Serhat Balcı da iyi bir hazırlık dönemi geçirdiklerini ve bu çalışmaları Avrupa Şampiyonası'na yansıtmak istediklerini kaydetti. Balcı, daha önce Avrupa ikinciliği ve üçüncülüğünün bulunduğunu belirterek bu kez şampiyon olmak istediğini ifade etti.

Serbest Güreş Milli Takım kafilesi şu sporculardan oluşuyor:
Ahmet Peker (55 kilo), Münir Recep Aktaş (60 kilo), Yakup Gör (66 kilo), Soner Demirtaş (74 kilo), Serdar Böke (84 kilo), Serhat Balcı (96 kilo) ve Taha Akgül (120 kilo).

İsmail Kosukoğlu yönetimindeki Kadın Milli Takımı'nda ise şu sporcular yer alıyor:
Merve Kenger (48 kilo), Burcu Kebiç (51 kilo), Zeynep Yıldırım (55 kilo), Hafize Şahin (59 kilo), Elif Jale Yeşilırmak (63 kilo), Neslihan Ulusoy (67 kilo), Yasemin Ada (72 kilo).

Öte yandan, Mehmet Akif Pirim yönetimindeki Grekoromen Milli Takım kafilesi ise 8 Mart Perşembe günü Belgrad'a gidecek.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN