Bakan Kılıç'tan ödül talimatı

Perşembe 15.03.2012 11:34

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Avrupa Güreş Şampiyonası ve Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nda dereceye giren sporcuların ödüllerinin biran önce ödenmesi talimatını verdi.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da yapılan Avrupa Güreş Şampiyonası ile İstanbul'da gerçekleştirilen Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nda dereceye giren sporcuların ödüllerinin biran önce ödenmesi talimatını verdiği bildirildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Bakan Kılıç'ın son 10 günde elde ettikleri başarılı sonuçlarla Türkiye'nin gururu olan sporcuların ödüllerinin vakit geçirilmeden ödenmesini istedi.

Bakan Kılıç'ın bu yönde Spor Genel Müdürlüğü'ne verdiği talimatın ardından 9-12 Mart tarihleri arasında İstanbul'da yapılan 14. Dünya Salon Atletizm Şampiyonası ve 6-11 Mart tarihleri arasında Sırbistan'ın Başkenti Belgrad'da gerçekleştirilen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda dereceye giren sporcuların, ödül yönetmeliği gereği alacağı ödüller, terleri soğumadan kendilerine ulaştırılacak.

Sporcular ne kadar ödül alacak ?
Ödül yönetmeliğine göre, İstanbul'daki Dünya Şampiyonası'nın ardından Belgrad'daki Avrupa Şampiyonası'nda da altın madalya kazanan Grekoromen Milli Takımı 120 kilogram güreşçisi Rıza Kayalp ile serbest stilde 120 kiloda Avrupa Şampiyonluğu'na uzanan Taha Akgül 375'er Cumhuriyet altını alacak.

Aynı şampiyonada Avrupa üçüncülüğü elde ederek Türkiye'ye bronz madalya kazandıran Ahmet Peker, Serhat Balcı, Fatih Üçüncü ve Elif Jale Yeşilırmak da 150'şer Cumhuriyet altını ile ödüllendirilecek.

Türk Milli Takımı formasıyla çıktığı Ataköy Atletizm Salonu'ndaki 14. Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nda Türkiye'ye tarihinin ilk gümüş madalyasını kazandıran Kenya asıllı Türk sporcu İlhan Tanui Özbilen 1500 metrede elde ettiği gümüş madalya ile 562.5 Cumhuriyet altını almaya hak kazandı.

Yine 1500 metre bayanlarla Türkiye'ye tarihinin ilk bronz madalyasını kazandıran Aslı Çakır Alptekin de 375 Cumhuriyet altını alacak.

Etiketler Suat Kılıç
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN