"Kimseden çekinmiyorum"

"Kimseden çekinmiyorum"
Perşembe 10.05.2012 12:00

2012 Londra Olimpiyat Oyunları'nda grekoromen stil 120 kiloda Türkiye'yi temsil edecek dünya şampiyonu milli güreşçi Rıza Kayaalp, olimpiyattaki rakiplerinden çekinmediğini söyledi.

Rıza Kayaalp, yaptığı açıklamada, 2012 Londra Olimpiyatları öncesinde hazırlıklarını sürdürdüğünü söyledi. 2011 Dünya Güreş Şampiyonası'nda kazandığı altın madalyanın ardından kendisine gösterilen ilginin arttığını ve beklentilerin yükseldiğini belirten Kayaalp, bunun kendisini şımartmadığını dile getirdi. Kayaalp, şöyle konuştu:

''Dünya Şampiyonası'nın ardından Avrupa Şampiyonası geldi. Burada yüzde 100 hazır değildim. Minder antrenmanı yapmadan, sadece ağırlık çalışarak gitmiştim. İyi rakiplerle karşılaştım. Sonunda altın madalyayı kazandım. Kazandığım şampiyonluklar kesinlikle beni şımartmadı. Bıkkınlık, gevşeme olmadı, aksine yeni şampiyonluklar yaşamak için beni hırslandırdı. Daha çok çalışıyorum. Eskiden antrenörlerimiz bize, 'Şampiyon güreşçi ağabeyleriniz bakın sizden daha çok çalışıyor' derlerdi. İnsan şampiyonluğu yaşadıktan sonra gerçekten daha çok çalışıyor. İstiklal Marşı'nı yeniden söyletmek, aynı duyguları yeniden yaşamak, yeni şampiyonluklar kazanmak istiyor.''

2012 Londra Olimpiyatları'na yüzde 100 hazır olmayı hedeflediğini ifade eden Kayaalp, ''İki hazırlık turnuvasına daha gideceğim. Olimpiyatlar öncesinde tam olarak hazır olmak istiyorum. Kesinlikle olimpiyat beni korkutmuyor. Yine aynı rakipler bekliyor. Bazılarıyla 5-6 maçım var. Bazılarıyla küçük hatalar sonucunda yenildiğim ama daha sonra yendiğim rakipler var'' dedi.

Yozgat'ta 24 Temmuz 1989 tarihinde işçi ailesinin çocuğu olarak dünyaya gelen Kayaalp, ilkokul eğitiminin ardından Yozgat Güreş Eğitim Merkezi'nde güreşe başladı. 2009 ve 2010 Dünya Güreş Şampiyonalarında bronz madalya ile yetinen milli güreşçi, geçen yıl İstanbul'da düzenlenen Dünya Şampiyonası'nda altın madalya kazanmıştı. Rıza Kayaalp, bu yıl Belgrad'da düzenlenen Avrupa Şampiyonası'nda da birincilik kürsüsüne çıktı.

Kayaalp'in, 2009 Akdeniz Oyunları, 2008 ve 2009 Dünya Gençler, 2009 Avrupa Gençler, 2005 ve 2006 Avrupa Yıldızlar Şampiyonalarında altın madalyaları bulunuyor.
Etiketler Rıza Kayaalp
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN